• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Miért kell kétszer fizetni ugyanazért a vizsgálatért?

Lapszemle MA 06:45 Forrás: atv.hu
Miért kell kétszer fizetni ugyanazért a vizsgálatért?

Hónapokat is veszíthetnek betegek, mire megfelelő kezeléshez jutnak, akik az állami és a magánegészségügy között próbálnak váltani.

Újabb probléma az egészségügyben: mióta a kormány kivezette a hálapénzt, szigorúan kettéválasztották a magán- és az állami ellátást. Vagyis, nincs átjárás a két rendszer között, egymás leleteit sem fogadják el. Ez dupla költséget jelent, de ami még fontosabb, hogy sokszor hónapokat veszítenek a betegek, mire megfelelő kezelést kapnak, írja az atv.hu

Hónapokat is veszíthetnek betegek, mire megfelelő kezeléshez jutnak, akik az állami és a magánegészségügy között próbálnak váltani a kezelésük egy szakaszán. Mióta a kormány – részben a hálapénz kivezetése miatt – megkezdte az állami és magánellátás szigorú szétválasztását, az új szabályozás következtében megszakadtak orvosszakmailag logikus együttműködések is, melyek épp a betegek érdekét szolgálták.

Az orvosi kamara korábbi elnöke, Kincses Gyula először a Della podcastban beszélt arról, egymásnak beutalót csak az állami ellátásban adhatnak ki az orvosok a betegekről. Például egy rákos daganattal rendelkező betegnek is a háziorvosától kell kezdenie a betegútját. Még akkor is, ha már van diagnózisa egy magánintézménytől.

„Tehát nem lehet azt, hogy valaki azt írja magánellátásban, hogy én a betegemet kivizsgáltam, ilyen és ilyen betegsége, ilyen és ilyen elhelyezkedésű daganata van, és kérem a tisztelt onkológiát, hogy a kezelést végezze el. Hanem ezzel el kell kezdeni elölről az egész folyamatot” – magyarázta Kincses.

Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász  szerint az állami rendszer hasonló bizonytalanságai miatt a betegek, ha lehetséges, ugyancsak a magánellátásban próbálnak segítséghez jutni, azonban ez csak növeli a társadalmi egyenlőtlenségeket, mert annak költségeit nem engedheti meg magának mindenki. A végül duplán elvégzett vizsgálatokat a magánegészségügyben a beteg fizeti ki újra. Hogy az állami ellátásban megismételt vizsgálat mennyi felesleges pluszkiadást jelent az egészségügyi költségvetésnek, arra nincs pontos adat.

További részletek az atv.hu-n