A tervek között szerepel az is, hogy a szolgáltatást központosítják, és az állami egészségügyben ingyenesen is elérhető legyen.
A járóbetegellátásban évente 1,2 millióan bőrgyógyászati problémák miatt fordulnak orvoshoz, sokan hónapokat várnak egy-egy vizsgálatra. Egy magyar fejlesztéssel, akár egy hétre csökkenhetne a bőrgyógyászati várakozási idő. Ráadásul az ellátórendszer is 30 milliárd forintot spórolhatna vele - írta a economx.hu.
Világviszonylatban elsőként jöhetne létre a teljeskörű, digitalizált bőrgyógyászati ellátás a teljes egészében magyar fejlesztésű AIP Derm segítségével. A privát szektorban bizonyított szolgáltatás az egész országra kiterjedő, mesterséges intelligencia által vezérelt bőrgyógyászati klinikaként funkcionálna, amely a járóbeteg szakellátás átlagárának harmadáért látná el teljeskörűen a bőrgyógyászati eseteket. A megoldás, amely több országban, több tízezer páciensnél bizonyította már a hatékonyságát, az államnak milliárdokat, az orvosoknak több ezer munkaórát spórolhatna meg.
A startup már a Semmelweis Egyetemmel közösen elvégzett országos pilot projekt során is bizonyított, mondta Kovács Máté, az AIPDerm.hu vezérigazgatója. 2022-ben több mint 20 ezer pácienst láttak el több mint 2000 településről. A fejlesztés népszerűsége azóta töretlen, hazánkban folyamatosan nő a felhasználók száma, és több külföldi országban is terjeszkedni kezdett a magyar csapat.
A tervek között szerepel az is, hogy a szolgáltatást központosítják, és az állami egészségügyben ingyenes is elérhető legyen. Gyakorlatilag ez azt jelentené, hogy 20 bőrgyógyász képes lenne ellátni az online beérkező pácienseket, amíg az ország többi szakembere tudna foglalkozni a súlyos, személyes jelenlétet igénylő esetekkel, és a fekvőbetegekkel.
További részletek a cikkben