• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Mindenét elvesztheti a szegedi professzor

Lapszemle Forrás: ATV

Bepereli a Szegedi Tudományegyetemet a helyi gyermekklinika korábbi igazgatója.

Harmincöt éven át mentette vesebeteg gyerekek és felnőttek életét. 65 éves kora után hirtelen nyugdíjazták, most pedig kitennék abból az intézményből, melyet évtizedekig vezetett és ahol több tízmilliós fejlesztéseket hajtott végre. A Szegedi Tudományegyetem tavaly még csak a gyermekkorú betegeit vette el, most pont erre hivatkozva beszüntetnék Túri Sándor alapítványának a működését is - írta riportjában az ATV Online.

A Szeged SZOTE Gyermekművese Állomásért Alapítvány 1995-ben kezdte meg működését a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) falain belül, ahol Túri Sándor, az alapítvány elnöke 14 évig tanszékvezető volt. A professzor az atv.hu-nak elmondta, tavaly októberben kapott egy levelet a rektortól, hogy idén májusban az alapítvány elveszti a jogosultságát a dialízisek végzésére, ezért át kell majd adnia a létesítményt minden berendezéssel együtt.

Túri Sándor úgy tudja, hogy a Diaverum nevű, külföldi tulajdonosi körrel rendelkező cég kapja meg a helyiséget, amellyel az utóbbi években már együttműködtek a klinikán. Az alapítvány elnöke azt mondta, amikor az SZTE kitette egykori helyéről a Diaverumot, ő ajánlotta fel, hogy közösen végezzék a dialízist, ezért több tízmillió forintot költöttek az alapítvány pénzéből fejlesztésekre, egy újabb épületrészt is kialakítottak, hogy a kibővült igényeket el tudják látni.
Azóta váltott műszakban kezelik a betegeket. Hozzátette: hiába kötöttek 2011-ben háromoldalú szerződést az egyetemmel és a Diaverummal, hogy ők vállalják a fejlesztéseket, de azokat a Diaverum ki fogja majd fizetni, ezeket az összegeket azóta sem látták.

A Diaveum Hungary Kft. ügyvezető igazgatója, Kulifai Gábor a lapnak elmondta, hogy a Diaverum és jogelődje 1992 óta látja el a betegeket a Szegedi Tudományegyetem területén. „2011-ben egy Európai Uniós fejlesztés miatt tárgyalt velünk az egyetem, hogy egy másik helyen folytassuk a tevékenységünket. Az egyetem, az alapítvány és a Diaverum között létrejött háromoldalú megállapodás eredményeképp jelölték ki számunkra azt a területet, ahol most folyik az ellátás és ahol Túri professzor alapítványa is működött", Túri Sándor kifizetésekkel kapcsolatos állításáról az ügyvezető igazgató azt mondta, hogy az egyetemmel és a professzor alapítványával kötött két- és háromoldalú szerződésekben foglaltak szerint „minden jogos követelést teljesítettünk".

Mit mond az egyetem? Mit tehet a professzor? Kiderül a teljes cikkből

Az SZTE közleménye a kialakult helyzetről