Pedagógus béremelésre lesz pénz, másra nem, a kabinet számára a tanári életpályamodell élvez prioritást.
További intézmény összevonások várhatók a központi és területi igazgatásban, amely 3-5 százalékos leépítést eredményez - értesült a Figyelő kormányzati forrásból. A kabinet számára prioritás a pedagógus életpályamodell, s az egészségügyben is várható minimális bérrendezés.
Azért az botrányos lenne, ha a Magyar Államkincstárat is beolvasztanák valamely más állami szervezetbe - kommentálta a Figyelőnek egy magas rangú államigazgatáshoz kötődő vezető azt a szakmai pletykát, amely szerint minisztériumi háttér szervezetek, független állami intézmények is áldozatul eshetnek a közszféra átalakításának. Forrásaink egybehangzóan megerősítették, hogy a kabinet sikeresnek tartja a központi és a területi igazgatásban 2012-2013-ban végrehajtott szerkezetátalakítást, amelynek eredményeképp felére csökkent az állami-államigazgatási szervezetek száma. Érdekesség, hogy a létszám nem feleződött, annyi történt csupán, hogy területi, önkormányzati területekről a központi és a járási igazgatásba kerültek át köztisztviselők és közalkalmazottak. „Ugyanazon a szinten van a közigazgatásban alkalmazásban állók száma az elmúlt 7 évben" - mondták lapunknak. Míg 2007-ban 107,7 ezer ember dolgozott, 201 3 decemberében nagyjából ugyanennyien, 109.9 ezren.
Valóban, inkább létszámvándorlás volt az elmúlt években, mint faragás. A közszolgákat az egyik intézményből a másikba pakolgatták, az utolsó jelentős leépítés 2012-ben következett be, 6700 embert küldtek el a tárcáktól és háttérintézményeikből. Most, az októberi önkormányzati választásokat követően, a költségvetési törvény tárgyalásával egy időben zajlanak a szakmai egyeztetések arról, hogy miként lehetne tovább karcsúsítani és hatékonyabbá tenni az államot. (Figyelő 13-14. oldal)