• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Miniszter úr

Lapszemle Forrás: Népszava Online

Csúcsminiszter lett Balog Zoltán korábbi államtitkár.

Ezen túl ő az egészségügy, az oktatás és a kultúra szuper gazdája. Kiérdemelte. Ő volt az a fideszes politikus, aki a 2006-os "sajnálatos események" után küldöttség élén kivitte magával Brüsszelbe azt a magát civil jogászbizottságnak elnevezett társaságot, amelyből később kinőtt a mai Jobbik. Tagjaként Morvai Krisztinával, Gaudi Nagy Tamással és másokkal, akik sajtóértekezleten bizonygatták a "tömeges szemkilövést", a rendőr terrort és a többi gonoszságot – olvasható Várkonyi Tibor cikkének elején a Népszava – online Vélemény című rovatában.

Mindez emlékként akkor ötlött föl bennem, amikor a minap híradók számoltak be róla, hogy a konzervatív német kormány milyen kíméletlenül oszlatta szét a romboló, autókat gyújtogató garázda tüntetőket, vízágyút, könnygáz gránátot és egyéb csemegét vetett be ellenük, mert földúlták az alkotmányos rendet.

Az akkori MTI még nem adta ki hírértékűként az Ángyán volt államtitkárt rágalmazó magán blogot, arról ellenben tudósított, hogy a sajtóértekezleten nagy számban jelentek meg a magyar jobboldal kinti korifeusai, Fidesz-közeli lapok tudósítói, az Európai Unió munkatársai azonban csak gyér számban. Krisztina asszony és társai akkor ezt elszántan cáfolták, azt is, hogy a küldöttségnek bármi köze is lett volna a Fideszhez. Pereltek is érte. Mígnem elérkezett a Jobbik és az Orbán párt elhidegülésének ideje, Morvai doktornő és társai, mármint Jobbikos európai parlamenti képviselők szokott hangnemükben elkezdték bírálni, mi több szapulni egykori protektoraikat – folytatja írását Várkonyi, aki a következő gondolatsorral fejezi be írását: Mit tesz Isten, Balog Zoltán úr, hajdani civil állapotában református lelkész, szemrehányó nyilatkozatot tett közzé, hát ez a hála azért, amiért fideszes képviselőként elvitte őket Brüsszelbe? A nyilatkozat említést arról nem tett, hogy az ifjú demokratáktól független civil jogászok csak ciceronét kaptak Balog úr személyében, vagy valami hozzájárulást is kiruccanásukhoz, hogy képzelet dús leírást adhassanak az akkor még ballib kormányzat rendőr terrorjáról.

Ugye milyen kacskaringós egy politikusi életút, amíg méltóvá válik a miniszteri tárcára?