Az új Győri Logisztikai Központ összesen 6550 négyzetméter alapterületű modern gyógyszer-nagykereskedelmi raktárból és irodaépületből fog állni.
A nyugat-magyarországi régió gyógyszerellátásának fejlesztése érdekében a PHOENIX Pharma Zrt. egy 6550 négyzetméter alapterületű, korszerű gyógyszer-nagykereskedelmi központot és irodaépületet alakít ki Győrben. A zöldmezős beruházás értéke 8 milliárd forint. A létesítmény ünnepélyes alapkőletételére 2024. november 8-án került sor gyógyszerellátási szakemberek, közéleti szereplők és a társaság vezetőinek és dolgozóinak a jelenlétében. A beruházásról Kaló Tamás vezérigazgatót és dr. Balázs Zoltán logisztikai igazgatót kérdezte a vg.hu.
Mennyi ideig fog tartani a beruházás, és melyek a legfőbb mérföldkövei?
B. Z.: A részletes tervezési folyamatot már korábban elkezdtük, így a műszaki tervek a rendelkezésünkre állnak. Az épület és a raktártechnológia jövő év végére lesz kialakítva, az üzemszerű működés a raktár hatósági engedélyezését követően, 2026 első fél évében indul.
K. T.: Külön öröm számunkra, hogy az indulás egybeesik a PHOENIX 30 éves születésnapjával, így a kerek évfordulón ezzel a különleges ajándékkal tudunk majd kedveskedni a gyógyszerészeknek. Akik reményeink szerint már közvetlenül az első kiszállítást követően tapasztalni fogják az eddiginél is gyorsabb és pontosabb ellátást.
Melyek a beruházás legfontosabb paraméterei?
K. T.: Az új Győri Logisztikai Központ egy összesen 6550 négyzetméter alapterületű modern gyógyszer-nagykereskedelmi raktárból és irodaépületből fog állni. A zöldmezős beruházás összértéke mintegy 8 milliárd forint, amit teljes egészében önerőből valósítunk meg. Minden egyes nap 4000 PHOENIX-es ládát szállítunk majd ki, ami hozzávetőlegesen napi 100 000 doboz gyógyszer és egyéb termék szakszerű bevételezését, betárolását, komissiózását és kiszállítását jelenti.
Milyen innovatív, technológiai megoldásokat alkalmaznak az új raktárban?
B. Z.: A tervezésénél nagy hangsúlyt helyeztünk az épület és a logisztikai folyamataink LEAN-szemléletű kialakítására, a felesleges árumozgatások elkerülésére, a szűk keresztmetszetek csökkentésére, a hatékonyság és a gyorsaság növelésére. Ezért is elsőként a belső elrendezés és a technológiai terv készült el, és ehhez igazodva választottuk a telket, illetve terveztük meg az épületet. Legjelentősebb fejlesztést a rendelések összekészítése területén tervezünk egy modern komissiózó automata telepítésével, ami 1700 termék kiszolgálására lesz alkalmas, és ami a megrendelt gyógyszerek több mint 60 át százalékát helyezi majd a kiszállítóládáinkba. De tervezzük például raktáron belüli szállítórobotok alkalmazását és számos egyszerűbb munkafolyamat modernizálását is, mint pl. ládaszétszedő, ládatetőrakó, ládák szortírozása.
További részletek a cikkben