Főleg a kisebb városi kórházak feladatait nyesnék meg, de 2500 betegágyat is megszüntetnének.
Hét kórházban megszűnne az aktív betegellátás, ezek közül egyben a krónikus is, további 13 kórházban pedig nem végeznének műtéteket a jövőben. Többek között ezek a tervek szerepelnek abban az RTL Híradó birtokába jutott dokumentumban, amit az Országos Kórházi Főigazgatóság készített a múlt héten.
Az is benne van, hogy a kisvárosi kórházakban csak nappal lehetne szülni, és ügyeleti időben a nagyobb, megyei kórházakba kellene menniük a kismamáknak.
Az RTL által bemutatott anyagban úgy összegeznek, hogy “a fenti alapelveket alkalmazva, az országos aktív ágyszám 2472 ággyal csökken”, ezeknek jelentős részét viszont szakápolási és krónikus kapacitássá konvertálják azokon a telephelyeken, “amelyeken továbbra is egészségügyi ellátás fog megvalósulni”. Azt is írják, hogy “az aktív ellátás 6 telephelyen szűnik meg, további egy telephelyen a krónikus ellátás is megszűnik és kerül át a szociális szférához”. A műtétes szakmák tekintetében pedig elmondható – folytatódik a dokumentum –, hogy “azok 13 telephelyen szűnnek meg vagy alakulnak át”.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság a csatorna kérdésére azt közölte, hogy a dokumentum egy munkaanyag, a benne lévő adatokról pedig még nem született a döntés. Azt is írták, hogy alapelvük, hogy intézményt nem szüntetnének meg, de fontosnak tartják a betegellátás minőségét.