Magyarországon még több válságkezelő és egészségügyi jogosítványt adnának az Unió kezébe, 32 százalék közös európai egészségügyi politikát szeretne.
A magyarok úgy érzik, a dolgok inkább rossz irányba haladnak a hazájukban – de nincsenek ezzel egyedül az Európai Unióban, derül ki az Eurobarometer legfrissebb kutatásából. Az EU 27 tagállamában elvégzett felmérés szerint míg az uniós polgárok többsége fontosabbnak tartotta a járványügyi korlátozások egészségügyi hasznát a gazdasági károknál, addig a magyarok pont az ellenkezőjét érezték - írta a telex.hu.
A felméréseket itthon március 17. és április 1. között végezték el 1046 személyes interjú keretében – míg uniós szinten több mint 26 ezer embert kérdeztek meg személyes vagy online módon március 16. és április 12. között.
A csütörtökön közzétett adatok szerint az uniós polgárok közel fele ismerte az EU intézkedéseit a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban, azonban a megkérdezettek szűk többsége (50 százalék) elégedetlen volt a pandémia uniós kezelésével. Ehhez képest a magyarok jóval pozitívabban nyilatkoztak az uniós intézmények szerepéről, sőt: az itthon megkérdezettek voltak a legelégedettebbek a tagállamok közti szolidaritással (67 százalék).
A megkérdezettek háromnegyede egyetért azzal, hogy az EU-nak a koronavírushoz hasonló járványokra fel kell készülnie, a koronavírus-járvány kezelésében pedig a biztonságos és hatékony oltóanyagokhoz való gyors hozzáférést tartják a legfontosabbnak (39 százalék).
Magyarországon is még több válságkezelő és egészségügyi jogosítványt adnának az Unió kezébe, és az átlaghoz képest igen magas azok aránya, akik közös európai egészségügyi politikát szeretnének (32 százalék).
További részletek a cikkben