• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Nagyvizit: mesterséges út a gyermekhez milliókért

Lapszemle Forrás: hvg.hu

Nincs ingyen gyerek, és amelyik nem jön össze, az még drágább. Lombikbébi Tb-alapon és anélkül.

Tb-támogatás mellett is több százezer forintot kell minimum költeni azoknak a pároknak, akiknek csak mesterséges úton lehet gyerekük. Az állami intézmények iszonyúan túlterheltek, és sokszor kényszerülnek magánszolgáltatóhoz a gyerekre vágyók, így akár több millió forint is lehet a végszámla, mire a gyerek összejön. Ha összejön. A hvg.hu Nagyvizit című sorozatának 3. részében ennek járt utána.

Az OEP 5 lombikpróbálkozást fizet, mivel a hormonstimulációk miatt sokszor több petesejtet lehet levenni, mint amennyi embriót be lehet egyszerre ültetni, így van lehetőség a fel nem használt embriók fagyasztására. Ennek nagyjából 20-30 ezer forintos költsége van. Ezek azonban később beültethetők, aminek a költsége pedig 60 ezer forint. Így ez egy sokkal olcsóbb pluszlehetőség akár két államilag támogatott lombik próbálkozás vagy akár az ötödik sikertelen beültetés után, mint egy komplett lombikprogram, ami önköltségen 500 ezer és 1 millió forint között van.

Az állami szolgáltatók viszont túlterheltek, 3-6 hónapot is várni kell a bejutásra, ugyanez vonatkozik azon magánszolgáltatókra, ahol van tb-finanszírozott lombikprogram – igaz, ezen intézményekben nagyjából 100 ezer forintért meg lehet úszni a várakozást. Viszont a tb-finanszírozott magánszolgáltatóknál az előzetes – labor, andrológus, hormon stb. – vizsgálatok egy részét önköltségen kell elvégezni. Ezek összesen több százezer forintba kerülhetnek, mire mindenen túlvannak a párok.

Ha valaki a teljes „programot" magánintézményben intézi, akkor, míg eljut az első beültetésig, az 1-1,5 millió forint is lehet, innentől pedig a végső összeg attól függ, hogy mikor jön össze a baba. A teljes valóság a teljes cikkben