• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ne orvos, hanem menedzser vezesse az intézményt!

Lapszemle MA 06:40 Forrás: jozsefvarosiujsag.hu
Ne orvos, hanem menedzser vezesse az intézményt!

Nem az a dolgom, hogy a legjobban operáljak, vagy a legpontosabb diagnózist adjam, mondja Lantos Gabriella a JEK főigazgatója.

Tavaly novemberének közepétől Lantos Gabriella irányítja a Szent Kozma Egészségközpontot, a JEK-et. Az új főigazgatót a kihívásokról és eredményekről kérdezte a jozsefvarosiujsag.hu

Kinevezésekor azzal támadták, hogy újságíró, nem orvos, miközben éveken át vezetett és nyereségessé tett egy magánegészségügyi intézményt. Kapja még az ívet?

Egyáltalán nem. Az, hogy nem vagyok orvos, csak segít abban, hogy felülemelkedjek azon a szinten, ahol a gyógyítás a legfontosabb cél, ami az orvosok feladata. Egy intézményvezető – különösen egy modern intézményben – nem szakmabeli, hanem menedzser, aki a nagyobb képet is látja az intézmény működéséről. Nem az a dolgom, hogy a legjobban operáljak, vagy a legpontosabb diagnózist adjam. Az orvosi munka elvégzésére nagyon jó szakmai stábunk van. A feladatom a JEK eredményes és panaszmentes működtetése, valamint a kapcsolatok ápolása minden érintett szervezettel, a fenntartó önkormányzattal, az állami egészségügyi intézményekkel és a Belügyminisztériummal.

Volt olyan vád is, hogy a javaslatára a szakrendelőben megemelték a vizsgálatok térítési díját azoknak, akik nem rendelkeznek társadalombiztosítással. Miért kellett ezt meglépni?

Új térítési szabályzatot alkottunk, mivel számos olyan vizsgálatot végzünk, melyekre korábban nem voltak meghatározott díjak. Ez a szabályozás kizárólag a tb-vel nem rendelkezőkre vonatkozik – elsősorban külföldieket vagy külföldön biztosított magyarokat érint, a józsefvárosi lakosok közül csak azokat, akiknek nincs tb-jük. Korábban nem volt egységes árazás, ugyanazon konzultáció az egyik orvosnál 15 ezer, másiknál 8 ezer forintba került. Ezt egységesítettük, minden konzultáció egységesen 15 ezer forint lett. A sok apró vizsgálat ára, melyet eddig bonyolult képletek alapján kellett az asszisztensnek kiszámítania, most konkrét értékkel szerepel a jelentősen kibővített listánkban. Ez átláthatóbb a betegeknek. A rendszer teljesen transzparens, a tb nélkül érkezők pontosan tudják, mire számíthatnak. Az áraink továbbra is kedvezőek, gyakran fele vagy harmadannyi, mint a magánellátóknál, ami vonzó a külföldi betegek számára is.

A teljes információ a cikkben.