A betegben rejlő pozitív energiákat felszabadíthatja, ha érzi, hogy törődnek vele.
Új szemléletet hozhat a gyógyításban alkalmazott derű. A beteg áldozata a kórnak, és alanya a kezelésnek, de a benne rejlő pozitív energiákat és a reményt felszabadíthatja, ha azt érzi, törődnek vele.
Sokan gondolhatták már azt betegségük idején, hogy az orvosok szükséges rosszként tekintenek rájuk, kelletlenül válaszolnak a kérdésekre. Ha azonban bevonják a pácienst a gyógyításba, gyorsabban épülhet fel a panaszokból, állítják szakemberek. Az orvosok megközelíthetetlensége ugyanakkor gyakran fáradtságot és túlterheltséget takarhat, hiszen közismert, hogy túl nagy teher hárul rájuk a magyar egészségügyi rendszerben. A betegjogi képviselők tapasztalata az, hogy a hozzájuk évente befutó mintegy tízezer megkeresés jelentős része a betegek megsértett emberi méltóságával, a velük szemben használt hangnemmel kapcsolatos. Ez az arány Somogyban is hasonló – írja a sonline.hu portálja.
Az a fontos, hogy az orvos ne varázslónak tűnjön, hanem segítőtárs legyen a bajban, mondta Kerkovits Gábor kardiológus, aki a betegek világnapján tartott előadást Kaposváron a Kaposi Mór Oktató Kórházban.