A fiatalok közül jóval kevesebben szednek gyógyszert, mint az EU-átlag, az időskorra azonban sokkal többeknek van szükségük rá.
A magyarok fele szed gyógyszert, alig többen, mint az uniós átlag – olvasta ki a hvg.hu az Eurostat felméréséből. A kutatók azt kérdezték a vizsgálatban részt vevőktől, hogy az előző két hétben vettek-e be bármilyen gyógyszert - a magyarok 49,8 százaléka válaszolt igennel, míg az EU egészében 48,6 százalékos volt az arány.
Nem meglepő, hogy Európa-szerte, így nálunk is, a nők közül szednek gyógyszereket többen. Ezt egyrészt a fogamzásgátlók használata magyarázza –Magyarországon például a 15 és 34 év közötti nők körében főleg emiatt majdnem kétszer akkora a bármilyen gyógyszert szedők aránya, mint a velük azonos korú férfiaknál. A másik ok sokkal rosszabb ennél: nagyon sok férfi már az előtt meghal, hogy eljutna abba az életkorba, amikor igazán magas a gyógyszert használók aránya.
A magyarok közül fiatalabb korukban kevesebben használnak gyógyszert, mint az EU-átlag. A helyzet a 45 éves kor körül fordul meg, onnantól már jóval magasabb a gyógyszert szedők aránya, mint az unió egészében. Amíg a 35-44 éves magyaroknak csupán 29 százaléka szedett bármilyen gyógyszert a megvizsgált időszakban, a 45-54 éveseknél hirtelen 51 százalékosra ugrik ez a mutató. Az 55 és 64 év közötti magyar közel háromnegyede használ gyógyszer, 65 és 74 év között 85, a 75. születésnap után pedig már közel 93 százalékos az arány - idézte a lap.