Nem volt teljes a siker, de több milliárd forint így is befolyt 2019-ban az állami vagyon értékesítéséből.
Nem koronázta teljes siker a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. idei nagyértékű ingatlaneladásait, ugyanis számos egykori palotát, villát, telket és üdülőt próbáltak eladni, de többségük - egyelőre - nem kelt el, ezek maradtak állami tulajdonban, továbbra is üresen, kihasználatlanul állnak. Legutóbb csaknem 6,9 milliárd forint összértékű balatoni üdülőt hirdetettek meg e-árverésre. A vevők több önálló ingatlanra, köztük az egykori balatonőszödi kormányüdülőre jelentkezhettek volna, de nem akadt licitáló - tallózott a napi.hu az MNV elektronikus aukciós rendszerében.
Néhány jelentős ingatlaneladás azért összejött az MNV-nek 2019-ben, például egy ismeretlen - a nyilvánosság előtt eltitkolt vevőnek sikerült 3,5 milliárd forintért értékesíteni egy 9 ingatlanból álló csomagot, aminek a 2008-ban bezárt Svábhegyi Gyermekkórház épülete is része volt. A nagy kiterjedésű, a XII. kerület, Béla király út 20. alatti, hajdani Frivaldszky-Mauthner-Pálffy-villa és kertje 2,1 milliárd forintot ért meg az államnak és a vevőnek is. (A Fidesz 2007-ben még ingatlanspekulációtól tartott a svábhegyi ingatlan kapcsán. Az ingatlant végül 12 évvel később az Orbán-kormány adta el, a kerület polgármestere változatlanul Pokorni Zoltán fideszes politikus.) - írták.
Szintén egészségügyi háttere van a másik jelentős privatizációnak. Csány Sándor OTP-vezér Bonitás 2002 Befektető és Tanácsadó Zrt.-je vette meg az államtól az egykori Honvédkórház Királyhágó utcai épületét, amelyet a Budai Egészségközpont Gerincgyógyászati Központja bérelt 15 éve (a Budai Egészségközpontot 2018-ban vásárolta meg Csányi). A tulajdonosváltással elindulhat egy 160 ágyas kórházberuházás. A 26 ezer négyzetméteres ingatlan kikiáltási ára 4 milliárd forint volt, más nem licitált. Az épület vagyonkezelője eddig a Honvédelmi Minisztérium volt - emlékeztetett a lap.