• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

"Nem igaz, hogy jövőre 9 százalékkal kevesebb jut egészségügyre"?

Lapszemle MA 06:07 Forrás: RTL Híradó - telex.hu

Nagy Márton szerint a Költségvetési Tanács nem számolt minden tétellel, amikor azt állította, hogy 2026-ban még az ideinél is kevesebb forrás jut az egészségügyre.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter nem ért egyet azokkal a hírekkel, miszerint jövőre kevesebbet költene az állam az egészségügyre, mint eddig, szerinte a Költségvetési Tanács nem számolt jól, az ideihez képest 2026-ban 280 milliárd forinttal több megy majd egészségügyre. A 2026-os költségvetési tervezetet kedden nyújtotta be a miniszter, az ez után tartott sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy mit gondol a tanács számításairól - írta a telex.hu.

A Költségvetési Tanács Varga Mihály jegybankelnökből, Windisch Lászlóból, az Állami Számvevőszék elnökéből, illetve Horváth Gáborból, a tanács elnökéből áll, így az RTL rákérdezett Nagy Mártonnál, arra utal-e, hogy Varga és Windisch nem tudják értelmezni a költségvetést. A nemzetgazdasági miniszter azt felelte, szerinte nem adták össze az összes, egészségügyet érintő sort. „Ha szabad így mondani, igen, nem voltak elég alaposak, amikor az egészségügyről nyilatkoztak. Senki sem tévedhetetlen. Meg kell kérdezni a minisztériumot, mi segítünk.”

A Költségvetési Tanács korábban úgy számolt, hogy az egészségügyi alap jövőre 1710 forintot kap, ami 9 százalékkal kevesebb, mint az idei összeg, Nagy Márton szerint viszont az egészségügyre viszont összességében többet fogunk költeni, mint eddig - idézte a híradót a lap.

Az EU-s OECD-országok közül Magyarország költi a negyedik legkevesebbet az egészségügyre, a legfrissebb adatok szerint az egy főre jutó kiadás 746 ezer forint, szemben az EU-átlag 1 413 ezer forinttal. Korábban mi is levezettük, hogy kevés fejlett országban költ olyan keveset az állam az egészségügyre, mint Magyarországon. A Híradó idézte Álmos Pétert, a Magyar Orvosi Kamara elnökét, aki elmondta, „Évtizedek óta alulfinanszírozott az egészségügy és ennek a következményei emberéletekben mérhetőek. Az orvosok nem tudják úgy segíteni a pácienseket, ahogy szeretnék, mert nincs elég eszköz, gyógyszer, nincs elég kolléga.”

Pontosít a Költségvetési Tanács: nem csökkennek az egészségügy forrásai