• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nem javult érdemben az orvosok és ápolók helyzete

Lapszemle Forrás: Hír TV

Javuló egészségügyi mutatókról számolt be a nemzetgazdasági tárca államtitkára, a szakmai szervezetek szerint azonban kifogásolhatók az eredmények.

„Magyarország igen rossz helyet foglal el az ápolók tekintetében, és sajnos itt az utánpótlásképzés még sokkal kritikusabb" – továbbra sem javult érdemben az orvosok és ápolók helyzete, állította a kórházszövetség elnökhelyettese egy konferencián. „Bár az egészségügy, a gyógyuló egészségügy nemcsak pénz kérdése, de ahhoz, hogy megújulásra legyen esély, ahhoz ezen a helyzeten kell javítani, hogy a reformok, a változások leszűrődhessenek, lecsoroghassanak a motiváltabb egészségügyi dolgozókhoz a mindennapokba" – emelte ki Velkey György a hirtv.hu beszámolója szerint.

Az egészségügyi államtitkár a kórházi adósságok felett vont egyenleget. Ónodi-Szűcs Zoltán elismerte, hogy a konszolidációt követően a kórházak újratermelték az adósságukat, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy míg tavaly havonta 5 milliárddal, addig idén havi 3,5 milliárd forinttal nő az intézmények kintlevősége. „Utoljára 2015-ben volt konszolidáció, ez itt látszik is, és az előtte levő 14 hónapban magasabb volt az adósság összege, mint amennyi most volt szeptember 30-án. Ennek ellenére a szállítók most úgy érzékelik, hogy óriási baj van. Igen, baj van, nem jó ez, de mégis más, mint ezelőtt másfél éve volt" – hangsúlyozta az Emmi egészségügyi államtitkára.

A konferencián a korábbi egészségügyi államtitkár már a jövő kihívásairól beszélt. Szócska Miklós felhívta a figyelmet egy olyan algoritmusra, amely a páciens adatai alapján a legmegfelelőbb gyógykezelést ajánlhatja a betegnek – ehhez pedig adatgyűjtésre van szükség. „Hogyha valakinek mondjuk prosztataműtéte van, vagy valamilyen prosztatadaganat miatt be kell avatkozni, az adatok alkalmasak arra, hogy megmondjuk, melyik típusú beavatkozással él tovább az illető" – nyilatkozta a Hír TV-nek Szócska Miklós.

A volt egészségügyi államtitkár szerint egy néhány tízmilliós informatikai fejlesztéssel milliárdokat takaríthat meg az egészségügy.