Egyházi tulajdonú oktatóközponttá és nővérszállóvá változik az egykori Budagyöngye Kórház.
A 2007 óta üresen álló százéves ingatlanegyüttes így biztosan megmenekül a további pusztulástól, írja a 24.hu. Az elmúlt hónapokban meglepő módon egymás után több, rég elhagyatott kórházépület felújításáról röppentek fel hírek: decemberben a Lipótmezőként elhíresült OPNI elit bentlakásos iskolává válása vált biztossá, április közepén pedig egy veszprémi kórházról derült ki, hogya a 2023-as Európa Kulturális Fővárosa-projekt keretien belül telik meg újra élettel. A legújabb hasonló projektről Varga Mihály pénzügyminiszter saját Facebook-oldalán számolt be.
Az ingatlanbecslők szerint egymilliárd forint értékű épületegyüttes sorsa végül 2019 novemberében kezdett rendeződni: a főváros történelmi egyházak által irányított kórházai – a Budapesti Szent Ferenc Kórház, a Betegápoló Irgalmasrend Kórházai, a Bethesda Gyermekkórház, illetve a Mazsihisz Szeretetkórház –, illetve a Magyarországi Evangélikus Egyház püspöke közös szándéknyilatkozatot írt alá arról, hogy az egy évvel korábban alapított Egyházi Kórházak Egyesülése (EKE) bevonásával közösen indítanak egészségügyi szakképzést az épületekben, aminek koncepcióját a szegedi Gál Ferenc Főiskola alakítja majd ki.
A tervekről azóta semmit sem lehetett hallani, Varga Mihály bejelentésével azonban biztossá vált, hogy az álom rövidesen valósággá válik. A Tárogató úti telek alkalmas arra is, hogy apartmanokat alakítsanak ki rajta, ahol a képzés utáni 3-5 évben lakhatnak a fiatalok. A munkálatok jelenleg még csak a felújítási és tervezési fázisnál tartanak, így az első képzések a két éve bejelentett időponttal ellentétben 2021 szeptemberében biztosan nem indulhatnak meg a területen. A jelenlegi tervek szerint a kivitelezés legkorábban 2022 elején kezdődhet meg, így az első hallgatók ideális esetben 2024-ben léphetik majd át a kaput, írja a lap.