A tervezett strukturális változások az intézmények negyedét érintik.
Elégedettek a szektor átalakításának folyamatával az egyetemek vezetői, megértették azt, hogy nem lehet az adófizetők pénzét egy nem jól működő rendszerbe önteni - nyilatkozta a Figyelőnek a felsőoktatási államtitkár, Palkovics László.
- Ön már tudja, mi történik a Corvinus Egyetemmel?
- Ha azt kérdezi, felszántják-e, s behintik-e sóval a helyét, azt tudom mondani, hogy nem. A budai campus helyét sem. Nincs ilyen szándék és nem akarjuk senkinek sem odaadni. A Közgáz eddig is jól működött, 10 ezer hallgatója van, Magyarország legjobb közgazdaságtudományi képzését nyújtja. Az intézmény szenátusa múlt heti ülés én határozott arról, hogyan alakuljon át a pesti karok struktúrája.
- Tehát nem olvad be, nem integrálódik, és nem hull darabokra?
- A pesti karokon ez a fajta félelem megszűnt, múlt héten a Magyar Nemzeti Bankkal kötött stratégiai megállapodás sok minden korábbi vélelmet rendezett. Az MNB a Közgázra mint szakmai együttműködő partnerre, szellemi háttérre tekint.
- És a budai agrár karokkal mi lesz?
- Még folynak az egyeztetések arról, hogyan tudnak hosszútávon működőképes, minőségi struktúrát működtetni. Nem zárom ki azt, hogy a három agrár kar a Szent István Egyetemmel működik majd együtt.
- Miről döntött egyé ként a szenátus?
- A pesti karok értelmes struktúraváltásáról, profil-átalakításáról. Az ágazatban általában is „profiltisztítás" zajlik. Elsősorban a csökkenő hallgatói létszám kényszeríti ki az intézmények átalakítását, hogy ne „fogyjanak ki" alóluk a diákok, s ne kelljen végleg bezárniuk egy-két év múlva.
- Az intézmények hány százalékát érinti a változás?
- Mintegy negyedét.
- Mikortól találkoznak a diákok is a változással, azzal, hogy egy-egy intézmény önállóan már a Felvételi Tájékoztatóban sem sze repel?
- Nyilván úgy kell végrehajtani az átalakítást, hogy a rendszerben lévő hallgatók képzését végig kell vinni, a hallgatók nem „sérülhetnek". Az új struktúrában való meghirdetés 2016-17-től lehetséges.