Az oltatlanok nagyobb valószínűséggel halnak meg, mint az oltottak, méghozzá látványosan.
Miközben maga a koronavírus-járvány és az azt kísérő álhírcunami ma már sokkal kevésbé határozza meg a mindennapjainkat, mint az elmúlt két-három évben, van egy slágertéma, amely a mai napig sokszor visszaköszön nemcsak a közösségi oldalakon folyó vitákban, de sokunk személyes beszélgetéseiben is: a Covid elleni vakcinák és az azokat övező félelmek - írja a telex.hu.
Az aggodalom, a gyanakvás vagy akár az összeesküvés-elméletek már a vakcinák fejlesztésének megkezdése óta folyamatosan jelen vannak, rendszeresen bukkannak fel nagy hírverést kapó állítások, és a mindennapokban is sokan tapasztalhatunk bizalmatlanságot ismerősi körben is a Covid-vakcinákkal szemben. Mára azonban kevésbé a „csipet ültetnek belénk” jellegű kezdeti hiedelmek a népszerűek, inkább olyan húsba vágó félelmek kerülnek elő újra és újra, mint hogy a vakcinák miatt egyre több a rákos megbetegedés vagy éppen a szívroham és más hirtelen, rejtélyes halálesetek.
Az elmúlt hónapokban nemzetközileg több nagy figyelmet kapott esemény együttállása is erősítette ezt a trendet: a Died Suddenly (hirtelen halt meg) című film bemutatása, egy amerikai sportriporter halála a katari futball-világbajnokságon, egy NFL-játékos, Damar Hamlin (túlélt) szívrohama vagy Elvis lánya, Lisa Marie Presley halála.
De itthon is gyakran hallani arról, hogy a vakcináknak tulajdonítják a legkülönfélébb betegségek megjelenését. Egy egészen friss hazai példa annak a 25 év körüli férfinek az esete, aki a spinningedzés közben esett össze, a légzése is leállt, és bár a helyszínen sikerült újraéleszteni, a kórházban meghalt. Egy telexes kollégám pedig arról számolt be, hogy az elmúlt néhány hónapban egyre több ismerőse a saját orvosától hallott hasonló elméleteket, ami különösen zavarba ejtő, hiszen az orvosi autoritás miatt megalapozatlan pletykák kapnak a kelleténél jóval nagyobb súlyt.
...
A legegyszerűbb módja annak, hogy kiderítsük, tényleg tömegesen halnak-e bele az emberek a Covid-vakcinákba, ha megnézzük, hogy az oltottak nagyobb valószínűséggel halnak-e meg, mint az oltatlanok. Az adatok azonban épp ennek az ellenkezőjét támasztják alá, méghozzá látványosan.
További részletek a cikkben.