A vadgesztenyéből előállított készítményeket visszér és trombózis kezelésére ajánlják.
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság a hazai gyógyszerészet tudományos szervezete, melyen belül működik a Gyógynövény Szakosztály, amely 2013 óta minden évben megválasztja az Év Gyógynövényét. Ebben az évben a megtisztelő címet a vadgesztenye nyerte el - írja az agroinform.hu.
...
A vadgesztenyének nem csak a magja, de a kérge és a levele is gyógyhatással bír, nem véletlen, hogy már nagyon régóta használják gyógyászati célokra. A magját korábban a lovak köhögésének enyhítésére használták, ezért is nevezték lógesztenyének. A magot a népi gyógyászat vizenyők, értágulatok, lábszárfekély, ödémák megszüntetésére alkalmazta. De ezen kívül kiválóan kezelhetőek vele a reumatikus fájdalmak és a különböző eredetű vérzéseket is kezelték vele.
Levelét köhögéscsillapítóként, külsőleg pattanásos bőr kezelésére használták. A vadgesztenye kérgét kelések, bőrbántalmak ellen alkalmazták. A vadgesztenye virágaiban és a leveleiben található hatóanyagok aranyér elleni ülőfürdőkhöz hasznosak, a fa kérgéből nyert humarin nevű vegyületeket pedig fényvédő krémek és napolajak előállítására használják. A vadgesztenyéből előállított készítményeket visszér és trombózis kezelésére ajánlják.
További részletek a cikkben.