• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nincs helyük a betegek használt fecskendőinek

Lapszemle Forrás: heol.hu

Nincs hova rakni a veszélyes hulladéknak minősülő, egyszer használatos gyógyszeres fecskendőket.

Hova rakjuk, ami veszélyes lehet, például az inzulinos injekciós eszközt? - tette fel a kérdést egy olvasói levél nyomán a heol.hu.  Mint kiderült, eddig ezeket összegyűjtötték és a gyógyszertárban leadták, ám nemrégiben közölték, hogy mostantól nem vehetik át a veszélyes hulladéknak minősülő eszközöket. Arra kérték, érdeklődjön a háziorvosi rendelőben, ahol szintén elutasító választ kapott. Környezettudatos emberként nem szeretne szabálytalanul megszabadulni a fecskendőktől, de fogalma sincs, hogy most hova rakhatná ezeket.

Hasonló cipőben járhatnak a cukorbetegek, illetve azok, akik szklerózis multiplexben vagy trombózisban szenvednek, hiszen mindkét betegségre jellemző, hogy otthon is injekciózzák magukat az érintettek.

Dr. Pozsgai Szabolcs helyettes megyei tiszti orvos elmondta: a gyógyszertárak hatósági felügyelete és a rájuk vonatkozó jogszabályok nyomon követése nem tartozik a kormányhivatal feladatkörébe. Dr. Kóró András, a gyógyszerész kamara megyei területi alelnöke közölte: a gyógyszertárakban a hatályos szabályok szerint csak lejárt szavatosságú gyógyszereket vehetnek vissza. A másra vonatkozó szabályokról ő sem tudott pontosabbat mondani.

Az egyik megyénkbeli nagyobb hulladékkezelő cég ügyvezetője, Garai Ferenc, a PEVIK Kft. ügyvezetője arról tájékoztatott, hogy az injekciós tűnek valóban nem a kommunális szemétben a helye, bár az is kérdés, hogy milyen szert tartalmaz a fecskendő, és hogy milyen mennyiségről van szó. Az inzulinos fecskendő esetében, ha azt gondosan visszacsomagolják, esetleg a kukába is kerülhet. Az ilyesfajta alkalmatosságokat egyébként az erre kijelölt gyűjtőpontokon lehet leadni, s az ezzel megbízott cég rendszeresen elszállítja Aszódra.

Garai Ferenc azt tanácsolta, hogy kérdezzék a település jegyzőjét, akinek törvényi kötelezettsége tájékozódni arról, hol és milyen módon lehetne szabályosan megszabadulni a használt eszközöktől. Akinek hasonló problémája van, érdemes a szolgáltatásért felelős önkormányzatoktól tanácsot kérni.