• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nincs nyertese a milliárdos menzabiznisznek

Lapszemle Forrás: delmagyar.hu

Egyelőre nem tudni, ki főzi júliustól az ebédet a bölcsődéseknek.

Megsemmisítették a közbeszerzési eljárást, amelyet a város a közétkeztetésre írt ki, a Suli- Hostnak pedig a tanév végén lejár a szerződése. Hárman pályáztak a milliárdos menzabiszniszre, mindenki hoppon maradt. Közbeszerzést írt ki a város a szegedi közétkeztetésre, a március 25-i határidőig hárman jelentkeztek: a jelenleg is szolgáltató Suli-Host mellett ketten pályáztak az évente közel 2 milliárd forint bevételt biztosító menzabizniszre. A szegedi önkormányzat legutóbb 2010-ben döntött a közétkeztetésről, a Suli-Hosttal akkor 5+5 évre szerződtek. Lehetőség volt a hosszabbításra, a városháza ezzel nem élt. A Suli-Host megbízása a tanév végével lejár – írja a Délmagyarország Napilap cikke nyomán a delmagyar.hu portálja.

Úgy tűnik, júliustól nincs, aki ebédet főzzön a szegedi gyerekekre, ami gondot okozhat a bölcsődei ellátásban. A közbeszerzési döntő-bizottság megsemmisítette a város kiírását, miközben félmillió forintra megbüntette az önkormányzatot. A városháza ugyanis meghatározta a pályázó által kínálható legalacsonyabb és legmagasabb haszonkulcsot, azért, hogy kizárják a feketén dolgoztató zugkonyhákat. A napokban publikált közbeszerzési határozat szerint az önkormányzat ezzel szabálytalanságot követett el.

A dokumentum szerint a Suli-Host mellett az albertisai TS Gastro Kft. és a budapesti Junior Vendéglátó Zrt. pályázott. A jobb – egymással egyező – árat a két Pest megyei vállalkozás adta, a Suli-Host náluk 7-13 %-kal drágábban főzött volna. Az is kiderült, hogy azok a pályázók, akik azt ígérték, hogy változatosabban főznek, mint a Suli-Host, vállalásukat nem akarták bizonyítani, még az önkormányzat kérésére sem. A szegedi menzák üzemeltetésére csak olyan cégek pályázhattak, amelyek az elmúlt 2 évben legalább nettó 1 milliárd forint árbevételt értek el közétkeztetésből.

A portál megkereste a Suli-Hostot. Pék József, a cég ügyvezető igazgató elmondta: egyelőre nem kívánnak nyilatkozni az ügyben.

Az önkormányzat azon kérdésre: hosszabbítanak-e a Suli-Hosttal, lesz-e új közbeszerzés, így felelt: az írásban feltett kérdésekre hétfőn reagálnak.