Részesei a gyógyszerészek a gyógyításnak az amerikai kórházakban.
De nem ez az egyetlen eltérés az óceánon túli és a hazai képzésben. Ott a gyakorlatra nagyobb hangsúlyt helyeznek. Osztatlan képzés helyett 4+2 évre szabták az oktatást. Gáspár Róbert az SZTE GYTK dékánhelyettese szerint doktoranduszhallgatóik számára kiváló gyakorlati terep a toledói egyetem gyógyszerésztudományi karán eltöltött néhány hét – írja a Délmagyarország Napilap cikke nyomán a delmagyar.hu portálja.
A diákcserére tovább bővült a lehetőség. Ez az egyik eredménye annak, hogy május utolsó hetében az SZTE GYTK vendége volt az University of Toledo küldöttsége. A toledói „College of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences" dékánja, Johnnie Early és az SZTE GYTK dékánja, Hohmann Judit – az SZTE közkapcsolati rektorhelyettese, Martinek Tamás jelenlétében – aláírta a két kar megújított együttműködési megállapodását.
Közös kurzusok indítási lehetőségéről ugyanúgy szó esett, mint az együttesen fejleszthető kutatási témák bővítéséről – árulta el a dékánhelyettes. A toledói és a szegedi intézmény között a testvérvárosi kapcsolatnak köszönhetően alakult ki, 2007 óta élénk az együttműködés.