• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nőtt a munkahelyi balesetek száma

Lapszemle Forrás: Délvilág Napilap

A Nemzeti Munkaügyi Hivatal ellenőrzés-sorozatot indított.

Nőtt a munkahelyi balesetek száma a korábbi évekhez képest. Az idén az országban tizenhat dolgozó vesztette életét, a megyében kettő. Az építőipar mellett a mezőgazdaságban is több a súlyos baleset – derült ki tegnap az ASA Építőipari Kft. vásárhelyi telephelyén tartott ellenőrzésen. A cég eddig 4-5 millió forintot költött munkavédelemre – írja a Délmagyar – online.

Míg az elmúlt években a súlyos munkahelyi balesetek száma országosan csökkent, addig az idei év első felében az ellenkezője tapasztalható – hangzott el tegnap a ASA Építőipari Kft. (195 főt foglalkoztat) vásárhelyi telephelyén tartott sajtónyilvános munkavédelmi ellenőrzésen. Majláth Mihály, a megyei kormányhivatal munkavédelmi igazgatóhelyettese a bejárás előtt – amelyen kötelező volt az újságíróknak is a védősisak és a láthatósági mellény – elmondta: hazánkban a korábbi években a legtöbb halálos munkahelyi baleset az építőiparban történt, de az idei év első 6 hónapjában már a mezőgazdaságban is ugyanennyi, azaz 8 munkavállaló vesztette életét a munkahelyén – emeli ki a lap.

Pozitív példát szeretnének mutatni a megyében az együttműködésre, többek között arra, hogy nem feltétlenül a bírságolás a célja a hatóságnak, hanem a céggel közösen a biztonságos munkavégzés megteremtése – magyarázta Majláth Mihály. A munkavédelmi bírság egyébként 50 ezer forintnál kezdődik, de akár 10 millió forint is lehet. Az idén átlagban 100-200 ezer forintos bírságot róttak ki a megyében. Egy munkavédelmi felügyelőre 150 cég ellenőrzése jut – hárman dolgoznak a megyében.

A cél, hogy ne történjen munkahelyi baleset a gyárban – mondta tegnap Földi Tamás, az ASA Építőipari Kft. ügyvezetője. A megelőzésre törekednek, programot, „munkavédelmi tízparancsolatot" dolgoztak ki, amely többek között azt tartalmazza, hogy fontos a vezetőség példamutatása, az első számú munkavédelmi vezető az igazgató. Azokat a dolgozókat, akik esetlegesen nem tartják be a szabályokat először figyelmeztetik, de legközelebb már nem toleránsak velük, mert nem szeretnének együtt dolgozni ilyen munkavállalókkal. Az oktatásra is nagy hangsúlyt helyeznek, növelik a munkavédelmi képzésben részesülő dolgozóik számát. A munkavédelmi projektre eddig 4-5 millió forintot költöttek.