A szakdolgozók számára kedvezményes áron bérelhető szállások megkönnyítik az ápolók mobilitását.
Néhány hete adták át a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórház Nővérszállóját, ahol 140 apartman várja az egészségügyi dolgozókat. Az elmúlt évtizedben 15 helyszínen újultak meg vagy épültek új orvos- vagy nővérszállók szerte az országban, közel 13 milliárdos ráfordítással. A projekt célja az egészségügyi szakdolgozók körülményeinek javítása, hogy ne hagyják el a pályát lakhatási problémák miatt, írja a vg.hu.
A magyar kormány által megkezdett egészségügyi bérrendezés mellett a folyamatos beruházások, így a korszerű nővérszállók fejlesztése is illeszkedik a felsorolt elvárásokhoz, ha nem is oldja meg teljesen a problémát. De az tény, hogy a szakdolgozók számára kedvezményes áron bérelhető szállások megkönnyítik az ápolók mobilitását.
A legfrissebb, lezárult renoválás a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórház Nővérszállójának teljes körű megújítása volt. Március elején adták át az 1,7 milliárd forintos beruházás során felújított 140 modern apartmant, amely 260 dolgozó számára biztosít férőhelyet. Ennek apropóján kérdést intézett a Világgazdaság az Országos Kórházi Főigazgatósághoz, mekkora költségvetéssel és volumenben történt a nővérszállók megújítása, hány kórházat érintettek a fejlesztések.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság kérdésünkre azt válaszolta, hogy a 2014–2020-as uniós fejlesztési ciklusban valósult meg az Egészségügyi Szakellátók Szállóinak Fejlesztése elnevezésű projekt (EFOP-2.2.0-16-2016-00001).
A projekt keretében
13 kórházban,
15 helyszínen új orvos- és nővérszállókat építettek, vagy meglévő épületeket újítottak fel.
Három intézményben (Bács-Kiskun, Vas és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei kórházak) teljesen új épületek létesültek. A projekt költsége 11,97 milliárd forint, melyet további 356 millió forint hazai forrás egészített ki. A fejlesztés eredményeként 1504 férőhely jött létre vagy került korszerűsítésre.
Az intézményi lista vg.hu cikkében.