Szókimondóan és hitelesen beszéltek az altatásról és az intenzív osztályról a kecskeméti kórházban.
Honnan fogom tudni, hogy elaludtam? Biztos nem érzek semmi a műtét alatt? És ugye felébredek? – az aneszteziológusok és intenzív terápiás orvosok nap mint nap megkapják ezeket a kérdéseket. A félelmek okát az információhiányban látják, ezért szombatra nyílt napot szerveztek a kecskeméti kórházban, ahol még műtőlátogatásra is lehetőség volt - számolt be róla a baon.hu.
De mi is volt a szombati rendezvény célja, melyre közel száz érdeklődő regisztrált? Alapvetően az, hogy érthető, világos, élményekben gazdag, maradandó információt adjanak az altatásról és a műtét utáni ellátásról – mondta el dr. Fülep Zoltán, a központi aneszteziológiai és intenzív terápiás osztályának vezető főorvosa. Tapasztalata szerint ugyanis a betegekben komoly aggodalmak, félelmek vannak az altatással, érzéstelenítéssel és kritikus állapotú páciensek kezelésével kapcsolatban, aminek sok oka lehet, de a „misztérium” legfőbb előidézője talán a megfelelő ismeretek hiánya. Ezen szeretett volna segíteni Fülep főorvos és csapata, kicsit nyitni az emberek felé, eloszlatni a tévhiteket, megerősíteni a szakmai tényeket és megmutatni azt a háttérben zajló, sokszínű, összetett munkát, ami a sikeres műtétek előfeltétele.
– Nem a legismertebb szakmák közé tartozik a miénk, ugyanakkor a munkánk elengedhetetlen, hiszen enélkül nincsenek műtétek, krízishelyzetekből való felépülések. Minden szakterület ismeretét ötvöznünk kell, mindenhez kell értenünk valamilyen szinten. A kórház vezetésével a felszereltséget sikerült olyan színvonalassá tennünk, hogy a legnagyobb betegbiztonságra tudunk törekedni az egész ellátás során. Ezért minden tőlünk telhetőt elkövetünk, és büszke vagyok csapatomra, hogy ezt az attitűdöt képviselik – mondta el dr. Fülep Zoltán.