• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nyolcból egy gyermek válik halláskárosodottá

Lapszemle Forrás: szon.hu

Különösen a fiatalok és az idősek körében elterjedt hallásvesztés került előtérbe.

A halláskárosodás eléggé felkapott téma lett az utóbbi időben, különösen a fiatalok és az idősek körében elterjedt hallásvesztés került előtérbe. Ugyanakkor egy rendkívül fontos célközönségről rendre megfeledkezünk: a gyerekekről. Kisgyermekkorban a hallás rendkívül sérülékeny, mivel a picik füle kevésbé képes kezelni a bejövő impulzusokat, mint egy felnőtt ember füle. Ezért elengedhetetlen, hogy minél előbb elkezdjük alkalmazni esetükben a megfelelő intézkedéseket a hallásuk védelme érdekében – írja a mindenamihallas.hu írása nyomán a szon.hu portálja.

Az elmúlt években számos vizsgálatot végeztek a gyermekek körében elterjedt hallásvesztésre irányulóan. Egy németországi tanulmány bebizonyította, hogy 8-ból 1 gyermek szenved halláskárosodásban, és a fiúk kevésbé jól hallanak, mint a lányok. Egy amerikai tanulmány pedig azt is világosan megmutatja, hogy a halláshoz kapcsolódó betegségek jelentősen megnőttek a gyermekek és fiatalok körében.

Az okok, melyek halláskárosodáshoz vezetnek a gyermekek körében elsősorban a közvetlen környezetükben keresendőek, mint például a játékok állandó zaja. Vannak, amik még ennél is hangosabbak. Az autóduda, a hangos vasúti kereszteződések, a szirénák, a fűnyíró, a hangszórók, stb. A szociálisan hátrányos helyzetű családokban nevelkedő csemeték szenvednek a legtöbbet ebben a tekintetben. Az otthon zaja is veszélyforrást jelent a kicsik számára, a televízió és más elektronikus eszközök elég sok decibelt termelnek.

Egy másik kockázati tényező, azok a játékok, amelyek mindenféle hangot adnak ki magukból. Természetesen a gyerekek ezekkel játszanak a legszívesebben, de ezek használatát minimálisra kellene csökkenteni, mert vizsgálatok kimutatták, hogy bizony vannak köztük olyanok, amelyek megsüketítik a gyerkőcöket.

A valamivel idősebbeknél különös kockázattal jár az MP3-lejátszó és a mobiltelefonok használata, mivel lehetővé teszi számukra, hogy rendkívül hangos zenét hallgassanak velük. Ezek az MP3-lejátszók és a mobiltelefonok is maradandó halláskárosodást okozhatnak.