Bár Magyarországon a hivatalos tájékoztatás szerint csak 61 omikronos eset volt, a valóságban rendkívüli sebességgel terjed.
Jó hír egy állatkísérletből: a koronavírus gyorsan terjedő omikron variánsa kevésbé képes megfertőzni a tüdőt, így várhatóan az embereknél is kevesebb tüdőgyulladásra kell számítani. A nagy számok törvénye miatt azonban így is több súlyos megbetegedés képzelhető el: az omikron által gerjesztett hullám az egészségügyet még úgy is túlterhelheti, hogy az oltott átlagember enyhébb otthoni betegséggel megúszhatja. Azt, hogy az oltások mennyire védenek az omikron ellen, Magyarországon is vizsgálják. Dr. Jakab Ferenc professzor, a Nemzeti Virológiai Laboratórium vezetője a Telexnek beszélt arról, hogy továbbra is a harmadik oltás és a járványügyi intézkedések betartása a kulcs.
Bár Magyarországon a legutolsó (karácsony előtti) hivatalos tájékoztatás szerint még mindig csak 61 kimutatott omikronos eset volt, a valóságban rendkívüli sebességgel terjed a világban a Dél-Afrikából származó variáns, egy magyar magánlabor tesztjei szerint már nálunk is minden negyedik fertőzés neki köszönhető. A Dél-Afrikában november elején kimutatott variáns bő másfél hónap alatt lett domináns Portugáliában, az Egyesült Államokban pedig az új eseteknek már a háromnegyedét adja. Az amerikai számok máris megdöntötték a nyári hullám csúcsait, a megbetegedések miatt világszerte 4500 repülőjáratot kellett törölniük a légitársaságoknak az ünnepek alatt.
Tovűbbi részletek a cikkben.