A kaposvári egyetemen kidolgozott betegmenedzselő módszert veszi át a győri kórház is.
Ötvenkilenc napról huszonnégyre csökkent a daganatgyanús első diagnózistól az onkoteam döntéséig (a kezelés megkezdéséig) tartó időszak abban rendszerben, amelyet a kaposvári egyetem munkatársai dolgoztak ki. Ezt veszi át a győri kórház is – olvasható a kisalfold.hu portálján.
A lényeget dr. Tamás László János főigazgató és helyettese, dr. Skaliczky Zoltán foglalta össze. Abból a helyzetből indultak ki, amellyel két-három évvel ezelőtt a kaposvári kollégáik is szembesültek: annak ellenére, hogy nagyrészt ugyanazon protokoll mentén dolgozik valamennyi hazai kórház, már az első fázisnál nagyon nagy a szórás. Volt olyan kórház, ahol egy hónapon belül az úgynevezett onkoteam elé került a daganatos beteg (ez a team dönt magáról a kezelésről), de olyan intézményt is találtak, ahol hat(!) hónapot kellett arra várni, hogy a szövettani eredmény meglegyen s annak ismeretében döntsenek a kezelésről.
A Somogy megyében kidolgozott informatikai rendszer két célt szolgál: mindenekelőtt a betegbiztonságot, másrészt viszont a várakozási idők csökkentését is. A páciens (az adataival) abban a pillanatban bekerül a rendszerbe, hogy daganatgyanú miatt szövettani vizsgálatot végeznek nála. Az informatikai rendszer 15 napot irányoz elő a végleges diagnózis felállítására, amennyiben ez az idő lejárt s nincs még eredmény, azonnal jelzi (figyelmeztető jelzéssel), hogy utána kell nézni a miértnek. Ugyanezt teszi, ha 30 napon belül nem történik meg az onkoteam döntése a kezelésről, s ha az azt követő 15 napon belül valamiért nem kezdődik meg kezelés.