Papíron térítésmentesen adnák át az ingatlant a kerületnek, cserébe azt kérik, hogy az engedjen el a kórház tartozásából 12 millió forintot.
Papíron térítésmentesen adná, valójában a teljes vételár megfizetését kéri a magyar állam egy használaton kívüli helyiség tulajdonjogáról való lemondásért. A huzavona miatt egy éve áll az angyalföldi bérlakásépítés – olvasható a nol.hu oldalán.
Környezettudatos lakóházat építene az angyalföldi önkormányzat. Csakhogy az Állami Egészségügyi Ellátó Központ "hivatalosan" nem találja elég közérdekűnek a bérlakásépítést, ezért immáron egy éve akadályozza az angyalföldi önkormányzatot az építkezésben. A Klapka utcában álló hetvenes években épült, lebontásra ítélt házban az Állami Egészségügyi Ellátó Központnak (ÁEEK) 1,46 százalék tulajdonrésze van egy használaton kívüli helyiség formájában. Az állam által 12 millióra becsült ingatlan immáron egy éve hiúsítja meg Budapest egyetlen szocialista vezetésű fővárosi kerületének 3 milliárd forint értékű beruházását.
A bontáshoz, majd az építéshez való tulajdonosi hozzájáruló nyilatkozatot ugyanis az állami intézmény főigazgatója egy másik, az ügyhöz semmilyen vonatkozásban nem tartozó jogügylettel kívánja összevonni. Az állami intézmény valójában 12 millió forintot kér a használaton kívüli helyiségért az önkormányzattól. De nem vételárként. Papíron ugyanis térítésmentesen adnák át az ingatlant a kerületnek. Cserébe viszont azt várják az önkormányzattól, hogy engedjen el a Nyírő Gyula Kórház - egy korábbi szerződésből eredő - tartozásából 12 millió forintot. Ha az ÁEEK által szabott feltételt teljesíti a Tóth József (MSZP) vezette képviselő-testület, akkor egy színlelt jogügyletet részesévé válna. A teljes történet a nol.hu-n.