Az onkológus szerint jó hír, hogy már egyre több országban ismerik el a kannabinoidok alkalmazásának jótékony hatásait.
A cannabistartamú készítményeknek helye lehet az onkológiai terápiában, viszont nem a hagyományos kezelések alternatíváiként, hanem az azokat kiegészítő, komplementer gyógymódokként, melyek a betegek életminőségének javítását célozzák – mondta el a Magyar Nemzetnek Benyó Gábor. Az onkológus szerint a cannabisszármazék azért is hasznos, mivel „sok az egyben” gyógyszer, ezért egy széles körű szakmai és társadalmi egyeztetés során a maga részéről támogatná, hogy Magyarországon is elérhető legyen a cannabis orvosi felhasználása.
– Kétségtelen, hogy a cannabisból származó készítmények egy rákos beteg szervezetében – aki rosszkedvű, depressziós, szorong, étvágytalan, hány és folyamatosan hányingere van – pozitív hatásokat fejthetnek ki. S bár ezekre külön-külön is vannak gyógyszerek, a cannabisszármazék azért is kiváló, mivel „öt az egyben, sok az egyben” orvosság, amely javítja a közérzetet, euforizál, csökkenti a depressziót, étvágyat csinál, valamint csillapítja a hányingert is – magyarázta a szakember.
Az onkológus szerint jó hír, hogy már egyre több országban ismerik el a kannabinoidok alkalmazásának jótékony hatásait, amelyekkel bizonyos helyzetekben valóban kiváló eredmények érthetők el. Mint mondta, egy széles körű szakmai és társadalmi egyeztetés során a maga részéről támogatná, hogy Magyarországon is – miként az Európai Unió tagállamainak kétharmadában – elérhető legyen a cannabis orvosi felhasználása, és akiknek szüksége van rá, könnyebben juthassanak hozzá.
– Azt azonban el kell elfogadni, hogy vannak halálos kimenetelű betegségek, így egy alternatív terápia egy potenciálisan gyógyíthatatlan beteg esetében – aki kiszolgáltatott helyzete miatt nyitott minden olyan készítményre, amely a gyógyulását segítheti – csalóka reményeket kelthet, mutatott rá.