• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Orvosi ellátás 2024-ben: a mesterséges intelligencia forradalma

Lapszemle 2024.02.02 Forrás: itbusiness.hu
Orvosi ellátás 2024-ben: a mesterséges intelligencia forradalma

Az MI forradalmi technológiája a diagnózistól a kezelésig hatékonyabbá, pontosabbá és személyre szabottabbá teszi majd az ellátást.

A 2023-ban a ChatGPT-robbanás következtében még jobban felpörgött digitális átalakulás az egészségügyben idén radikális változásokat hozhat, amelyekben kétséget kizáróan az MI különböző alkalmazásai és felhasználási módjai viszik majd a prímet - írta az ITbusiness.hu, sorra véve az alkalmázi területeit és az, melyek lehetnek az idei MI áttörések az orvostudományban a világon és Magyarországon.

Az MI forradalmi technológiája a diagnózistól a kezelésig hatékonyabbá, pontosabbá és személyre szabottabbá teszi majd az ellátást. Már ma is egyre több területen képes meghatározni, hogy kik vannak kitéve betegségek kockázatának, sikeresebbé téve a betegségek megelőzését. Az MI-támogatta egészségügyi döntéshozatal folyamataiban az orvosok javaslatokat kapnak a betegek ellátására, akár távoli diagnosztikával és betegellátással összekapcsolva. Az MI maga is alkothat diagnózist, kezelést végezhet, és prognózist nyújthat, sőt a betegek egyéni szükségleteihez igazíthatja az ellátást.

MI az orvosi képalkotásban: a radiológiai gyakorlatokba történő integráció tovább forradalmasíthatja a diagnosztikai pontosságot és hatékonyságot.

MI a gyógyszerkutatásban: növekszik a szerepe a gyógyszerkutatásban, a környezetvédelmi kutatásban és az egészségügyi alkalmazásokban, ebbe beleértve a DeepMind AlphaFold programjának használatát a fehérjeszerkezetek előrejelzésében.

MI-alkalmazások az egészségügyi adminisztrációban: még a klinikai MI-alkalmazásoknál is sebesebben terjednek, és magukban foglalják az időpontok ütemezését, az egészségügyi rendszerekben felmerülő számtalan kódolási igény kielégítését, a számlázást és az előzetes engedélyeztetést. Az orvosi kódolás automatizálása konkrétan a teljes automatizálás felé halad, ami felszabadíthatja az egészségügyi szakemberek idejét és javíthatja a pontosságot.

Az emberi virom kutatásának előrelépései: a NIH, az Egyesült Államok Egészségügyi és Humán Szolgáltatások Minisztériumának Nemzet orvosi kutatási ügynöksége által támogatott kezdeményezéseknek köszönhetően várhatóan jelentős előrelépések történnek az emberi virom MI támogatta kutatásában, ami új megértést adhat a vírusok és gazdaszervezetek közötti kölcsönhatásokról. (Az emberi virom az emberi testben lévő vírusok összessége.)

Magyarországi MI-előrelépések a teljes cikkben