Az Emmi Mostohagyermekei csoporthoz folyamatosan csatlakoznak újabb és újabb szervezetek.
Az egészségügy legnagyobb problémája, hogy képtelen az összefogásra – jelentette ki egy évvel ezelőtt a Kórházszövetség akkori kongresszusán az Egyetemi Klinikák Szövetségének titkára. Sokan azt gondolják, azóta sem változott semmi, mások hisznek benne, hogy a közvélemény és az orvosi, ápolási szakma nyomására a kormány is elismeri, valami nagyon elromlott ebben a rendszerben, nem véletlenül vezetjük a halálozási statisztikákat a világban.
Érdemi elmozdulásig még nem jutott az egészségügy, bár lassan kezdenek azonos érveket kimondani a szakmai és érdekvédelmi, meg civil szervezetek. Valóban képtelen az összefogásra az egészségügy, vagy mégis megindult a változás és előbb-utóbb ők is tömegeket tudnak a parlament elé vinni, mint a pedagógusok? Hogyan látják a helyzetüket az utóbbi hónapok leglátványosabb akcióinak szervezői - kérdezte őket a népszava.hu.
Sándor Mária a Magyarország a Magyar Egészségügyért Civil Társaság vezetője szerint érik az összefogás az egészségügyben, sőt a humántárca több területe között a jövő héten egyeztetnek a további megmozdulásokról az Emmi Mostohagyermekei csoport tagjaival, ahová folyamatosan csatlakoznak újabb és újabb szervezetek. Március 15-én már együtt mennek a Tanítanék Mozgalom demonstrációjára.
Dénes Tamás a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke bízik benne, az ágazati összefogás eredményeként a 2017-ben esedékes szakszervezeti választáson már új reprezentatív szakszervezetek is tárgyalási pozícióba jutnak és nem csak a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (MSZEDDSZ) lesz ebben a helyzetben. Ennek elnöke, Cser Ágnes viszont Dénes Tamás szerint sokat árt az egészségügyi érdekvédelemnek, az „álszent és szervilis kormánypárti hozzáállásával, miközben más szervezeteket alaptalanul kormányellenesnek tüntet fel.