• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Összehangolt demonstrációra készül a szociális ágazat

Lapszemle MA 06:23 Forrás: nepszava.hu
Összehangolt demonstrációra készül a szociális ágazat

Éppen a magas képzettségűek fizetése maradt le, így jelenleg a legkvalifikáltabbak pályán maradása vált kritikussá.

Elegük lett az ígérgetésből, ezért a béremelés érdekében összehangolt szociális ágazati akcióra, demonstrációra készül a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete (MKKSZ) - tudta meg a Népszava a szervezet elnökétől. Boros Péterné hozzátette: a nyomást minden irányból fokozzák a kormányra. Kijelentette: „amikor és ahol kihelyezett kormányülés lesz, mi ott leszünk”.

Nemrég Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter egy lakossági fórumon azt mondta az RTL Híradó kérdésére, a kormány jövőre béremelést tervez a szociális ágazatban dolgozók számára. A mértékről egy szót sem szólt, annyit mondott csupán, hogy reméli, a szociális dolgozók keresete az átlagbérnél nagyobb mértékben emelkedhet.

A bérrendezés kérdése márciusban is téma volt a Belügyminisztériumban tartott Szociális Ágazati Érdekegyeztető Fórumon. A találkozón a 86 szociális és gyermekvédelmi intézményt irányító Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság vezetője, Cséplőné Gönczi Veronika is jelezte: a fluktuáció és a különböző foglalkoztatási jogviszonyok nehézséget okoznak a mindennapokban, az eltérő bérezés szakadékot okoz a fizetések területén. A fenntartók eltérő módszerekkel próbálják megtartani a munkavállalóikat, ami további feszültségeket generál.

Egy neve elhallgatását kérő, a gyermekvédelemben dolgozó szakember lapunknak úgy fogalmazott: még ez is kevés, a 25 százalék számos pozícióban az elmúlt évek inflációs veszteségét sem kompenzálja, hiszen éppen a magas képzettségűek fizetése maradt le, így jelenleg a legkvalifikáltabbak pályán maradása vált kritikussá.

A területen egyébként utoljára 2022-ben volt „rendkívüli” béremelés, átlagosan 20 százalékos mértékben. Ez tartalmazta az az évi minimálbér- és garantáltbérminimum-emelést is. Azóta a kormányzat csak a minimálbérek évenkénti emelésére hagyatkozik.

Azért, hogy az ágazatban dolgozók mindezt a döntéshozóknak is elmondhassák, a szociális és gyermekvédelem területén dolgozók nyílt levelet írtak a miniszterelnöknek, amelyben a súlyosbodó élet- és munkakörülményeikre hívták fel a figyelmet. Ebben kitértek arra, hogy az átlagkereset az országos átlagnak mindössze 77,5 százaléka.

A teljes információ a cikkben.