• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Palman Kittinek a jóga is segített a gyógyulásban

Lapszemle Forrás: delmagyar.hu

Sokan hiányolták Palman Kittit a Szegedi Kortárs Balett legutóbbi produkciójából, a Rítusból.

A társulat táncosának kiváló szakorvosa mellett a jóga is segített, hogy hamar felépüljön sérüléséből.

– Volt egy csípőproblémám, ami a táncosoknál gyakori. Szerencsére nagyon sok előadásunk van, de ezt néha megérzi a testünk, és a terhelések hatására olykor előjönnek apróbb gondok. Már felépültem a sérülésből, viszont nem tudtuk úgy időzíteni a gyógyulást, hogy a társulat legutóbbi produkciójának, a Rítusnak a bemutatóján színpadra léphessek – mesélte Palman Kitti, a Szegedi Kortárs Balett táncosa, aki azóta már visszatért a balett-terembe, és látható az újra műsorra tűzött korábbi produkciókban is – írja a Délmagyarország Napilap cikke nyomán a delmagyar.hu portálja.

Dr. Sohár Gellértnek, az új klinika szakorvosának sokat köszönhetek. Végig figyelemmel kísérte az állapotomat, addig változtatva a kezelési módokat, amíg meg nem találta a problémára megfelelőt. Négy évvel ezelőtt egy másik sérülés után elkezdtem jógázni, ami most is sokat segített, mert a gyakorlatok egy részét tudtam alkalmazni a rehabilitáció során. Hiszek abban, amit a jóga tanít: nem pusztán a test egyensúlyára kell figyelnünk, hanem a test, a lélek és a szellem egyaránt fontos, mindegyiket ápolnunk kell.

Évek óta foglalkoztat, hogy meddig lehet ez a pályát csinálni, mi lesz azután, ha esetleg már nem engedi a testem, hogy táncoljak. Több barátomtól hallottam, hogy milyen jótékony hatású a jóga, ezért én is belevágtam, bár nem vártam tőle túl sokat. Nyitott vagyok sokféle mozgástípusra, ez is csak egy próbának indult. A találkozás után viszont azt éreztem: megérkeztem valamihez, ami ezután már az életem része lesz. A jóga ugyanis egy annyira komplex filozófiai és mozgásrendszer, hogy rendszeres gyakorlással harmonizálja a test egészét. A tánc mellett kiegészítőként is jó, de önállóan is megállja a helyét – húzta alá Palman Kitti, aki elmondta azt is, ő a Hatha-jóga mellett köteleződött el, amelyből a budapesti Mandala Jógastúdió gyógytornászokkal és a mai mozgástrendekkel összehangolva kialakította a gerincjógarendszert. Ez egy sokkal preventívebb jellegű mozgásforma, itt nem használjuk a jóga teljes eszköztárát, inkább a testtudat kialakításán, a helyes testtartás megtalálásán és a test kiegyensúlyozásán van a hangsúly – fogalmazott Kitti, aki azt tervezi, a mandalásokkal együttműködve jógastúdiót nyit Szegeden.