Bár most volt szakdolgozói béremelés, mégis, csak a válaszadók 60 százaléka mondta azt, hogy megkapta a teljes 18 százalékos béremelést.
Háromnapos konferenciát tartanak a járóbeteg szakellátásban dolgozók a Balatonnál. Az államtitkár szerint a szakrendelők nem teljesítenek jól, a szakdolgozók szerint pedig nagyon rossz irányba mennek a dolgok - írta az economix.hu.
Tóth Tibor, a szövetség alelnöke elmondta, az állásfoglalásukban szereplő javaslataik között szerepel, hogy ne szüntessék meg a rendelőkben a jelenlegi 6 órás rendelési időt, szükség van a nyugdíjas orvosok egyszerűsített visszafoglalkoztatására is. Kiemelte: a betegek egyre többet várnak, tovább nőttek a szakrendelői várólisták is. Átlagosan 30 napra nőtt a járóbeteg-szakellátásban a várakozási idő. 2019-ben, vagyis a pandémia kitörése előtt 26 napot kellett várni egy-egy ellátásra. Tóth Tibor elmondta: jövő év márciusától elindul Járóbeteg Irányítási Rendszer, de ez még sok gyermekbetegséggel küzd. Finanszírozási anomáliákkal is küzdenek a szakrendelők, példaként említette, hogy nem részesülnek a kórházakhoz hasonlóan konszolidációs támogatásban.
Egy friss felmérés szerint, amit 56 intézmény töltött ki, a megkérdezettek 46,4 százalék szerint romlott a rendelőkben megjelenő betegek szakellátása. A szakrendelőkben jellemzően a szakdolgozók naponta 30 körüli betegszámot látnak el. A szakdolgozók fele (53 százaléka) elégedetlen a bérével, mondta Szánti Istvánné, Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara járóbeteg szakellátásért felelős vezetője. A felmérést 4730 fő töltötte ki. Budapestről, Pest vármegyéből, Hajdú-Bihar vármegyéből és Szabolcs-Szatmár Beregből válaszoltak a legtöbben.
Bár most volt szakdolgozói béremelés, mégis csak a válaszadók 60 százaléka mondta azt, hogy megkapta a teljes 18 százalékos béremelést, a válaszadók 14 százaléka pedig kevesebbet kapott. A szakdolgozók tizede folyamatosan helyettesít más szakrendelésen, és a válaszadók 60 százaléka szerint szakdolgozói hiány van a munkahelyén.
További részletek a teljes cikkben