A dokumentum szerint az egészségügyben dolgozók esetében a korrigált effektív hőmérséklet nem haladhatja meg a 24 Celsius fokot.
Szeptember elsejétől megváltozik a munkavédelemről szóló törvény, megszűnnek a kötelező munkahelyi orvosi vizsgálatok, de a különböző szakági miniszterek a saját ágazatuk, valamint az általuk vezetett minisztérium tekintetében megszabták a károsító hatásnak való kitettség meghatározását. Így azt is, mi számít az egészségügyben terhelő munkahelyi klímának? - írta az economx.hu.
A munkahely melegnek minősül: ha a szabadtéri munkahelyen a napi középhőmérséklet legalább 1 napig meghaladja a 25 °C-ot és az országos tisztifőorvos a hőség miatt a figyelmeztetést vagy a hőségriasztást kiadta. Zárt térben: ha a munkahelyi klíma a munkahelyen a 24 °C (K) EH értéket meghaladja. A munkahely hidegnek minősül, ha a hőmérséklet a munkaidő 50 százalékánál hosszabb időtartamban, szabadtéri munkahelyen a +4 °C-ot, illetve zárttéri munkahelyen a +10 °C-ot nem éri el – derül ki a tervezetből.
Tehát a dokumentum szerint az egészségügyben dolgozók esetében a korrigált effektív hőmérséklet (K EH), - ami a munkahelyi levegőkörnyezet olyan komplex mutatószáma, amely az adott hely léghőmérsékletét, a levegő relatív nedvességtartalmát és a légsebesség mellett a hősugárzást is figyelembe veszi, - nem haladhatja meg a 24 Celsius fokot, legalábbis afölött a munkahely már melegnek minősül.
A jogszabály szerint a maximális megengedett korrigált effektív hőmérséklet 29 Celsius fok a közepesen nehéz fizikai munkát végzők esetében, ami a meleg évszakban 17–19 Celsius fokos léghőmérsékletet jelent. Továbbiak a teljes cikkben