A romló egészségügyi humánerőforrás-helyzet kritikus szintre gyengítése a cél Szentes Tamás szerint.
Október 15-ével nevezték ki Ónodi-Szűcs Zoltánt egészségügyért felelős államtitkárnak, aki valóban in medias res kezdett, világosan megfogalmazva az alig több mint fél ciklusra ütemezhető programját. Az új ágazatvezető által bemutatott programelemek viszont világossá tették azokat a konkrét lépéseket, amelyekkel nem az ágazatot terhelő problémák megoldásának elodázására, hanem megoldására fog törekedni. Ez azonban az egészségügyben megkövesedett vagy megkövesített viszonyrendszer átrendezéséhez, szükségszerűen bekövetkező érdeksérelmekhez vezethet – írja a magyaridok.hu portálon Szentes Tamás, az ÁNTSZ január elején kinevezett vezetője.
Ennek következményeként az új kormánynak vagy kormánytagnak járó 100 napos türelmi időt sem adták meg neki – sem az ellenzéki pártok, amelyektől valójában ilyen értelemben már etikus magatartást sem várunk, de bizonyos ágazati vagy ahhoz kötődő szereplők sem. Ennek következménye, hogy az ágazatot folyamatosan tűz alatt tartja a liberális média, igyekezvén átvenni a szerepet az ágazati kommunikáció irányítása felett.
Nézzük, mi van a jóslattal, ami be fog teljesedni…
Kik dolgoznak a jóslat valóra váltásán? Most következik a seregszemle, a szereplők bemutatása, akik önmeghatározásuk alapján a „jó" oldalán harcolnak. Itt vannak az ellenzéki pártok politikusai…
A pártokon túl úgynevezett szakmai szervezet is színre lépett, méghozzá az egyesületként működő Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság (MSOTKE). A társaság igyekszik „mederbe terelni" az újonnan megválasztott államtitkárt, tehát fellépésüket joggal tekinthetjük isteni gondviselésnek, ami képes lehet megváltoztatni a cselekmény menetét… Látszólag különböző seregek indulnak harcba a jó ügyért, politikusok, érdekképviseleti szervezetek tisztségviselői, szakmai szervezetek, közemberek, azonban jól megnézve, a különböző seregek ugyanazokból a katonákból állnak, de mindig jelzik, hogy nem is tudnak egymásról, bár itt helyesen úgy kellene fogalmazni, hogy magukról. A tiltakozások és petíciók szórása is széles skálán mozog: a bérek rendezése, a paraszolvencia felszámolása, a munkafeltételek javítása vagy az adott szakma számára kedvezőbb működési környezet kialakítása is célja a mozgalmaknak.
A teljes cikk a Magyar Idők online oldalán olvasható.