A Covidnak nagyon erős az idegrendszeri hatása, ezért is óvni kell tőle a gyerekeket.
„Ma a nyolcévesek vannak ott, ahol 1973-ban a háromévesek voltak: 8 éves korra ma a gyerekek 30 százalékának nincsenek meg a beszédhangjai (…) Minden mutató azt mutatja, hogy a gyerekek megváltoztak. Az a nagy baj, ha ehhez nem igazodik az oktatás” - mondta Gyarmathy Éva pszichológus, a tanulási zavarok és a tehetségfejlesztés szakértője a Veiszer Alindának adott interjúban.Hozzáteszi ugyanakkor, hogy nem kizárólag romló a tendencia, közben ugyanis egyértelműen jobbak is lettek. Az történt, hogy átalakult a gyerekek képességszerkezete - idézte a beszélgetésból a telex.hu.
„Nem szerencsés abban gondolkodni, hogy régen milyenek voltak, és most is olyannak kellene lenni. Egy megváltozott környezetben a gyerekek is megváltoznak (…) Az agy az alapján épül fel, hogy milyen tapasztalatokat szerez, és 30-40-50 évvel ezelőtt nagyon más tapasztalatokat szereztek a gyerekek, mint most. Nagyon sok olyan anyag éri az idegrendszert, ami korábban nem érte, vegyi anyagok, gyógyszerek, amik ott vannak a vízben, a húsban. Az influenza, a magas láz is hat az idegrendszerre, az agyra.
Vagy például a Covidnak is nagyon erős idegrendszeri hatása van, ezért próbálom mondani, hogy ne tegyük ki a gyerekeket, még enyhén is, egy ilyen Covid-vírusnak, mert sokkal erősebb a neurológiai hatása. Ha csak egy picit megváltoztatja a működést, az pont elég, hogy egy másik irányba induljanak el. Az ismertető elérhető a telexen.