A tervezett kórházi reform keretében az elkövetkező években a kórházak, illetve a klinikák akár ötödét is bezárhatják.
A pénz nagy úr a német egészségügyben is. A tervezett kórházi reform legkorábban 2024-ben lép életbe. A szükséges reform keretében az elkövetkező években a kórházak, illetve a klinikák akár ötödét is bezárhatják. Ez mintegy 350 kórházat érintene, mivel a szövetségi statisztikai hivatal szerint 2021-ben megközelítette a kétezret a fekvőbeteg-intézmények száma - írja az infostart.hu.
A kötelező egészségbiztosítási szövetség (KBV) orvosai most új javaslattal álltak elő. A szövetség elnöke a Bild című lapnak nyilatkozva ezzel kapcsolatban korszakváltás lehetőségéről beszélt. Andreas Gassen indítványozta, hogy minden negyedik műtétet ambuláns módon kellene végrehajtani. Az elnök szerint ezzel évente 10 millió euróig terjedő összeget lehetne megtakarítani.
A szövetség arra szólította fel az egészségügyi minisztert, hogy jelentősen csökkentse a kórházi műtétek számát, és több lehetőséget biztosítsanak az ambuláns kezelésre. Változatlanul túl magas a kórházi fekvőbeteg-kezelések, illetve műtétek száma – vélekedett az elnök. Gassen szerint az évi mintegy 16 millió műtétből három-négymilliót ambulánsan lehetne végrehajtani, amit rezidens orvosok is végezhetnének.
Az egészségügyi miniszternek, Karl Lauterbachnak mielőbb el kellene döntenie, hogy a jövőben egységes díjazás mellett milyen műtéteket lehetne ambulánsan végrehajtani – hangsúlyozta az elnök. Példaként említette a lágyék-, továbbá az ízületi műtéteket, amelyeket szerinte rezidens orvosoknak kellene átvenniük. Külön említette azt is, hogy ezáltal a többi között csökkenne a veszélyes kórházi baktériumok okozta fertőzések száma. Az ambuláns beavatkozást követően az érintettek "azonnal" visszatérhetnek megszokott környezetükbe – tette hozzá.
További részletek a cikkben.