Ezentúl talán nem is lesz annyira félelmetes hely a gyerekeknek a kórház.
Legalábbis Kecskeméten, ahol az új épület három szintjén a Magyar népmesék sorozat és Vízipók-csodapók rajzfilmek figurái díszítik a falakat. Amikor tavaly októberben a megyei kórház gyermekosztálya beköltözött a Nyíri úton felépült új szárnyba, dr. Kelemen Edit, a koraszülött osztály vezető főorvosa arra gondolt: jó lenne a csupasz falakat mesejelenetekkel- és figurákkal otthonosabbá, barátságosabbá tenni az osztályon kezelt-vizsgált gyerekek számára. Az ötletet felkarolta az intézmény vezetése és Mikulás Ferenc, a Kecskemétfilm Kft. ügyvezetője, az impozáns végeredmény pedig immár teljes egészében látható a csecsemő- és gyermekambulancián, a gyermekosztályon és a koraszülött osztályon – írja a baon.hu portálja.
A három szinten összesen közel 600 négyzetméternyi felületen a Magyar népmesék sorozat és Vízipók-csodapók rajzfilmek figurái díszítik a falakat.
Kilenc hónap telt el a megállapodás aláírása óta. Úgy látszik, ehhez a munkához is annyi idő kellett, mint egy egészséges kisbaba megszületéséhez – mondta a Csemetedoki néven futó projekt pénteki hivatalos záróünnepségén Mikulás Ferenc, aki párhuzamot vont a népmesék és a gyermek gyógyulása között.
A kisgyermek elindul otthonról az ismeretlenbe, és közben meg kell küzdeni az ellenséggel, azaz betegséggel. Ebben segítik az orvosok, ápolók és a különböző varázsszerek, hogy a történet jól végződjön, visszaálljon a rend és a harmónia. Ezekkel a képekkel abban tudunk segíteni a gyerekeknek, hogy gazdagabb legyen a varázsszerek kínálata, és könnyebb a rossz élmények feldolgozása – húzta alá a Kecskemétfilm igazgatója.
Az alkotóművészek jogdíj nélkül hozzájárultak a mesefigurák felhasználásához, és ahhoz is, hogy a gyermekosztály tévéin a Magyar népmesék és a Vízipók epizódjai fussanak. A grafikai és designterveket az Arnon grafikus művészei készítették. Boros Anikó elárulta: úgy indultak neki a munkának, hogy nemcsak az országban, de Európában is különlegességnek számíthat a dekoráció, léptékét, minőségét és célját tekintve egyaránt.
A tervezők kikérték a kórház munkatársainak véleményét, és emiatt például a koraszülött osztályra (ahol a szülőket gyakran komoly trauma éri, és van, hogy hetekig be kell járniuk gyermekükhöz) visszafogottabb színvilágú, de a gyógyulásban való hitet erősítő képek kerültek, míg az ambulanciára színekben gazdagabb, vidámabb jelenetek. A vérvételi helyiségre különösen nagy figyelmet fordítottak, hiszen itt sok kis páciensnél eltörik a mécses. Boros Anikó hozzátette: reméli, hogy mesevilággá változott gyermekrészleg a dolgozóknak is erőt ad.