Talán mégsem annyira sziszifuszi küzdelem a rák elleni harc: rengeteg bizakodásra okot adó kutatás látott napvilágot.
Magyarországon 2010-ben több mint 32 ezren haltak meg rosszindulatú daganatos megbetegedésben, és több mint kétszer ennyi új esetet diagnosztizáltak. Az adatok is azt mutatják, hogy van remény: a rák ma már nem egyenlő a halálos ítélettel – olvasható az mno.hu portálján.
A XIX. század közepe óta – amikor is Rudolf Virchow berlini orvos felismerte, hogy a rosszindulatú transzformált sejtek génjei indítják be a rákot – próbálják megtalálni a betegség gyógymódját. A rák elleni küzdelem legfontosabb fegyvere a műtét, a sugárkezelés és a kemoterápia. Biztató, hogy van előrelépés a rákkutatásban és -gyógyításban: 1984-ben a páciensek mindössze 60 %-a volt életben az emlőrák diagnosztizálása után öt évvel, 2008-ban viszont már 78 százalékuk. Még nagyobb reménykedésre ad okot a prosztatarákkal kapcsolatos statisztika: itt a túlélési arány 43-ról 78 %-ra emelkedett.
A KSH adatai szerint 2010-ben Magyarországon összesen 32 460 fő halt meg rosszindulatú daganatos megbetegedésben, és 67 398 új esetet diagnosztizáltak. Németországban évente a közel félmillió rákbetegből 218 000 ember veszti életét az alattomos betegség következtében. Az adatok is azt mutatják, hogy van remény – húzza alá a portál.