Korábban a táppénzen lévők 2005 decemberében döntöttek rekordot, akkor a betegállományban lévők száma 41 százalékkal volt magasabb.
Tavaly 156,7 milliárd forint táppénzt fizetett ki a Magyar Államkincstár (MÁK) a betegállományban lévőknek, ez csaknem 18 százalékkal több, mint az egy évvel korábban betegség miatt kórházban vagy otthon gyógyulóknak átutalt 132,9 milliárd forintot - írta a vg.hu.
Tavaly a táppénz egy napra járó összegének maximuma a 161 ezer forintos minimálbért alapul véve 10 733 forint volt, idén pedig a januári minimálbér-emelés után napi bruttó 11 160 forintra nőtt. A koronavírus-járvány második hulláma jelentősen megemelte azok számát, akik kiestek a munkaerőpiacról. Naponta több mint 4-5 ezer új fertőzöttet regisztráltak, novemberben átlagosan 99 ezren, decemberben 112 ezren voltak naponta táppénzen – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataiból.
A világjárvány miatt tavaly novemberben a kórházakban az infektológia ágykihasználtsága nőtt a legnagyobb mértékben. Az intenzív ellátás ápolási napjainak száma novemberről decemberre 39 százalékkal, az ágykihasználtság pedig 62-ről 83 százalékra nőtt. Az év utolsó két hónapjában az infektológia területén az ápolási napok száma elérte az átlagos ágyszámkihasználtság hatszorosát. Ugyanakkor az intenzív ellátást igénylő súlyos esetek ápolási napjai duplájára emelték az intenzív részlegek átlagos leterheltségét is. A KSH adatai szerint novemberben az északkeleti országrészben élők, valamint Zala és Békés megye lakói töltötték a legtöbb időt az aktív fekvőbeteg-ellátásban, decemberben Békés, Nógrád és Veszprém megyében voltak a legmagasabb értékek. További adatok a cikkben