Az előző évhez képest tavaly 30 %-kal nőtt a daganatos gyerekek száma.
A daganatos betegségben szenvedő gyerekek 70 százaléka kigyógyul a rákból. Minden második daganatos és leukémiás apróságot a Semmelweis Egyetem II. Sz. Tűzoltó Utcai Gyermekgyógyászati Klinikáján kezelnek, s az itt dolgozó orvosok jól tudják, hogy a lelki támogatásnak mekkora a szerepe a terápia eredményességében. A klinikán létrehozott Őrzők Alapítvány ezért is vágott bele az Egynapos Osztály kialakításába. Ennek lényege, hogy a kis beteg nappal a kórházban, este pedig már otthon van a családdal – írja a Szabad Föld – online portálja.
A gyerekek járóbetegként csak annyi időt töltenek a kórházban, amíg megkapják a szükséges kezelést. Utána rögtön hazamehetnek, így kevesebb szorongást élnek át. Ráadásul a kezelés nem a klasszikus kórteremben történik – jegyezte meg dr. Hauser Péter, az Őrzők Alapítvány alelnöke.
Évente 300 új leukémiás gyereket kell ellátni országszerte. Átlagosan két esztendei kórházi kezelés után még három év ellátásra szorulnak az apróságok – mondta dr. Szabó András, a gyermekklinika igazgatója. Az Egynapos Osztály létrehozása azért is fontos, mert átlagosan évente tíz százalékkal emelkedik a daganatos betegek száma, viszont a gyerekeknél magasabb az arány: az előző évhez képest tavaly 30 %-kal nőtt a számuk – tette hozzá.