Miközben a járvány okozta válság a tőzsdei cégek többségét megviselte, a Richter árfolyama 2017 óta nem látott szintre emelkedett.
Szerdán 7200 forint fölé emelkedett a Richter árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), és ezzel az idei legmagasabb értékét érte el, sőt egyúttal 2017 nyara óta nem látott áron forog a részvény. Külön érdekesség, hogy akkor sem volt az ár ennél sokkal magasabb, így a papír közel van mindenkori legmagasabb értékéhez. De vajon minek köszönhető, hogy míg a tőzsdei cégek közül sok gyengélkedik, megviselte őket a válság és ez az árfolyamukban is megmutatkozik, addig a Richter képes volt csúcsra jutni? - tette fel a kérdést a magyarnemzet.hu.
Az európai és amerikai gyógyszergyárak többsége távolról sincs a csúcson: egy-két olyan gyártó papírját kapják fel a befektetők, amelyeket összefüggésbe hoznak valamely koronavírus elleni gyógyszer vagy vakcina fejlesztésével és várható közeli értékesítésével. A Richter ugyan részt vesz ilyen kutatásokban, sok esélye azonban nincs, hogy az áttörés a hazai gyógyszergyárnál valósulna meg, így ez igazán nem tekinthető motiváló erőnek a befektetők szempontjából. Az már vonzóbb, hogy a cég viszonylag jó eredményeket produkált az első fél évben, még ha ennek egy része egyszeri bevétel volt is.
Ami fontosabb lehet, az a múlt évben és 2018-ban jelentkező pesszimizmus, és az a tény, hogy a cég lényegesen jobban teljesít, mint amire a befektetők akkor számítottak. Továbbiak a cikkben