A lelkisegély szolgálatban dolgozó önkéntesek rendeztek találkozót.
Vasárnap huszonötödször rendeztek találkozót a telefonos lelkisegély szolgálatban dolgozó önkéntesek. Az országban jelenleg húsz körül van azoknak a lelkisegély szolgálatoknak a száma, amelyek speciálisan képzett önkéntesekkel fogadják a lelki támaszra szorulók telefonhívásait. Székesfehérváron tizenöten vannak, akik 12, illetve 24 órás ügyeletben várják a hívásokat – olvasható a Fejér Megyei Hírlap – online oldalán.
Tisztl Henrik, az Empátia Mentálhigiénés Egyesület elnöke közölte, szeretnék megduplázni az önkénteseik számát, de anyagi lehetőségeik korlátozottak. Mint mondta, a civil szervezet pályázatok révén, önkormányzati és egyéb támogatással tartja fenn magát.
A találkozón a szervezetek anyagi gondjai is szóba kerültek, valamint a szakmai tapasztalataikat osztották meg egymással a résztvevők. Foglalkoztak a szolgálatok jövőjével, hiszen nem csak a fehérvári, a megyét is lefedő szervezet van nehéz anyagi helyzetben, másoknál is hasonló gondokkal küzdenek.
Az öngyilkosság megelőzésének világnapja alkalmából rendezett programon átadták azt a díjat is, amelyet 2003-ban a fehérváriak alapítottak. Kilenc év után került az Antimajom-díj a megyeszékhelyre, amely egyrészt a szolgálat munkájának, másrészt az anonimitás megőrzésének elismerése.
A fehérvári egyesület önkéntesei munkájuk során nem tapasztaltak kiugróan magas hívásszámot, a több éves adatok azt mutatják, stagnál a szolgálat segítségét kérők száma. Az egyesület önkéntesei a világnap alkalmából hétfőn este egy szál gyertyát gyújtottak. Így emlékeztek azokra, akik elfogadták az utolsó szalmaszálat, és azokra is, akik nem.