• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Stratégiaváltást javasol a világnak egy német virológus

Lapszemle 2020.09.16 Forrás: privatbankar.hu
Stratégiaváltást javasol a világnak egy német virológus

A fertőzöttek száma helyett inkább a kórházi kezelésre szorulók számára kellene fókuszálni.

Hendrik Streeck szerint a fertőzöttek száma helyett inkább a kórházi kezelésre szorulók számára kellene fókuszálni. Úgy véli, a vírus mindennapjaink része, és odafigyeléssel jól együtt lehet élni vele - írja a privatbankar.hu.

Új megközelítésre tett javaslatot a koronavírus elleni küzdelemmel kapcsolatban Hendrik Streeck, a Bonni Egyetem Orvostudományi Kar Virológia- és HIV-kutató Intézetének vezetője.

Sok fertőzött, kevés beteg

A szakember a Die Welt am Sonntagnak adott interjúban azt mondta: a helyzetértékelés során nem szabad pusztán a fertőzöttek hivatalos számára támaszkodni, hanem azokat a faktorokat kell középpontba állítani, amelyek a járvány szempontjából fontosak. Ide tartozik a kórházi ellátásra szorulók és ezen belül az intenzív ellátásra szorulók száma, valamint az egy fertőzött megtalálásához szükséges tesztek száma.

Szerinte nem szabadna annyira leterhelni a laborokat a teszteléssel, mint amennyire ma le vannak terhelve. Mint mondta, nem lehet minden fertőzést megakadályozni, de ez nem is lenne célravezető. Hozzátette: Németországban és Európában jelentős számú fertőzött van, ugyanakkor a halálos áldozatok számában alig lehet emelkedést látni. A fertőzöttek száma növekszik, de a betegágyak üresen maradnak. Ennek több oka van, például a sok tesztelés és a fiatalok közötti magas fertőzési arány.

Együtt lehet élni a vírussal

Hendrik Streeck szerint nem lehet szüneteltetni az életet a vírus miatt, és egyelőre sem a politikusok, sem a virológusok, sem az epidemológusok nem tudják  a helyes utat. Csak kísérletezni tudnak, és ebben benne van a hiba lehetősége. Társadalomként realizálnunk kell és el kell fogadnunk, hogy a vírus a mindennapunk része. Nem fog elmenni.Szerinte ha nem csak a fertőzöttek száma lenne a középpontban, az csökkentené a félelmet is. Hozzátette: szükség van társadalmi összefogásra, ugyanakkor tiltások helyett inkább ajánlásokra lenne szükség. Ha odafigyelünk egymásra, lehetőségünk van arra, hogy relatív kevés korlátozással jól együtt tudjunk élni a vírussal – véli a szakember.

Hendrik Streeck vezette egyébként azt kutatást, amely egy német településen végzett tömeges teszteléssel megállapította: a koronavírus-fertőzöttek száma ötszöröse az addig ismert számnak, a valós halálozási ráta pedig 0,37 százalék.

További részletek a cikkben.