Magyarországon tavaly átlagosan a lakosság 64,8% százaléka ítélte meg úgy, hogy jó az egészsége.
Az utóbbi néhány év nem volt éppen pozitív a mentális és fizikai egészség szempontjából: a két éven át tartó koronavírus-járvány, az emiatti lezárások és végtelennek tűnő kórházi várólisták mind belejátszhatnak abba, milyennek ítéljük meg a saját egészségünket. Emellett természetesen olyan egyéb tényezők is nagyban befolyásolják, mennyire érezzük magunkat egészségesnek, mint a mozgás, az egészséges táplálkozás, vagy mennyi stressz ér minket a munkahelyünkön. Most megnéztük, EU-s összehasonlításban mennyire elégedettek a magyarok az egészségükkel, írja a Pénzcentrum.
Most az Eurostat felmérése alapján a lap megnézte, mennyire éreztük magunkat egészségesnek Magyarországon tavaly, és hogy alakult azoknak az aránya az EU-ban, akik úgy gondolták, jó az egészségi állapotuk. Nos, 2021-ben az EU-n belül a 16 év felettiek körében átlagosan 10-ből 7 ember (69%) jónak vagy pedig nagyon jónak ítélte meg az egészségi állapotát. Ez az arány egyébként magasabb volt a férfiaknál, közülük 72% gondolta úgy, hogy jól van, míg a nőknél csak 67% volt ez a szám.
Az EU-n belül a legtöbben Írországban találták magukat egészségesnek (81%), ezt követte Görögország 78%-kal, harmadik helyen pedig Ciprus és Luxemburg állt, mindkét országban a lakosság 77%-a találta jónak az egészségét. A lista legalján az EU-ból Litvánia végzett (48%), míg az utolsó két helyen megosztva Lettország és Portugália állt mindkettő 50%-kal.
Magyarországon tavaly átlagosan a lakosság 64,8% százaléka ítélte meg úgy, hogy jó az egészsége. Ez az arány nálunk is magasabb volt a férfiak esetében, közülük 68% gondolta úgy, hogy jól vagy nagyon jól van, míg a nők esetében csak 61,9% érezte így.
Ezzel egyébként majdnem 5%-kal alatta vagyunk az EU-s átlagnak: a férfiaknál 3,6%-kal, a nőknél pedig 4,7%-kal volt alacsonyabb a szubjektív egészségmegítélés.
További részletek a Pénzcentrum cikkében.