Ha betiltják az orvosoknak jelenlegi mellékállásaikat, elhagyják a magyar kórházakat.
Az Uzsoki-kórházban egy éve működik úgynevezett VIP-osztály. Itt gyógyítják azokat a betegeket, akiknek a társadalombiztosításuk alapján járna ugyan az ingyenes ellátás, de a luxuskörülmények, és a vizsgálatok gyorsabb lebonyolítása miatt pluszpénzt fizetnek. Ebből nemcsak a kezelésben részt vevő orvosok és ápolók kapnak. Az összeg 20 százalékát a kórház fejlesztésekre, és a többi, államilag támogatott betegre költi. Az intézmény főigazgatója szerint, ha a jövőben kitiltják tőlük a fizetős betegeket, több, mint 100 millió forintos bevételtől esnek el - írta az mno.hu a Hír TV nyomán.
– Mindenképpen fontos nekünk a bevétel, de még inkább fontosabb a dolgozóinknak, mert ebből tisztességes jövedelmet biztosítunk számukra, úgyhogy ők is érdekeltek ebben. Azt gondolom, hogy magának a kórháznak is jó, a betegekről nem is beszélve – fogalmazott Ficzere Andrea főigazgató.
A Bethesda Gyermekkórház az épp üresen álló műtőit adja bérbe esztétikai beavatkozásokra magánvállalkozóknak. A bérleti díjból évente több millió forint folyik be, amit 100 százalékban visszaforgatnak kórházi fejlesztésekre. Velkey György aki, egyben a Magyar Kórházszövetség elnöke is, híradónknak azt mondta: a magán- és állami rendszer szétválasztását jó elképzelésnek tartja, de a jelenlegi egészségügyi bérek mellett fennáll annak a veszélye, hogy ha betiltják az orvosoknak jelenlegi mellékállásaikat, elhagyják a magyar kórházakat.
– A munkatársmegtartó képesség várhatóan csökkenni fog egy ilyen intézkedés hatására. Bár hangsúlyozom, hogyha ezt kompenzálja az állam, akkor lehetséges, hogy meg tudjuk tartani a kollégákat, de egy ilyen veszély feltétlenül van – nyomatékosított Velkey György.
A szakember szerint ha eltűnik a kórházak kasszájából a magánellátásból befolyó pluszbevétel, megugorhat az adósságállomány is. A lap úgy tudja, már több kórház is egyeztetést kezdeményezett a szaktárcával.