Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

• Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

• Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Szívátültetés után is az úszás megszállottja

Lapszemle 2022.10.18 Forrás: delmagyar.hu

Egykori kupagyőztes vízilabdázóként 69 évesen lett Európa-bajnok úszó, aki 2020-óta él új szívvel.

Öt arany-, kilenc ezüst- és ti­­zenkét bronzéremmel az atléták mögött a második legeredményesebb magyar szakág volt szeptemberben az úszóké Oxfordban, a Szervátültetettek és Művesekezeltek XI. Európa-bajnokságán. A csapat tagja volt a 69 éves, szentesi Pengő László, aki 2020-ban szívátültetésen esett át - írta portréjában a délmagyar.hu.

A szervátültetettek életmódtáborában Székesfehérváron okozott meglepetést megjele­nésével, hiszen, mint elmondta, 69 évesen már nem jellemző az új tag. Itt indult először úszóversenyen új szívével, nyert, így bekerült abba a keretbe, amelyikből kijelölték az oxfordi Eb-résztvevőket. Sejtette, hogy utazhat majd, így tudatosan készült itthon a megmérettetésre.

Úgy terveztem, hogy három-négy versenyszámban indulok majd Oxfordban. Megúsztam mindegyikben a kvalifikációt, ráadásul a 60–69 esztendősök között az 50 évesek szintidejét. Az viszont nem esett jól, hogy az összes úszószámot egy napon rendezték, így rendkívül sűrű volt a programunk. Miután leúsztam az 50 méter gyorsot és hátat, gondolkodtam rajta, hogy a 100 gyorsot kihagyom. 50 gyorson nyertem, háton pedig egy nyolc évvel fiatalabb brit versenyző előzött meg. 100-on is elindultam ellene, hetven méterig vitt előre a hév, és reális esélyem mutatkozott a győzelemre, végül megelőzött – emlékezett vissza a versenyekre. Folytatás a teljes cikkben