A 34 ezer jelenlegi MOK tag között a fiatalok dominálnak, nem arról van szó, hogy az "öreg kamaristák benne maradtak nosztalgiából".
“Abszolút indifferens!” - jelentette ki Takács Péter az atv.hu-nak nyilatkozva arról, hogy 33 ezren léptek be a Magyar Orvosi Kamarába. Az egészségügyi államtitkár elárulta: ma délelőtt is volt egy megbeszélés az alapellátás finanszírozási terveiről, és a MOK képviselői is ott ültek. Takács Péter fenntartja: a Kamara tiltakozása az új ügyeleti rendszer ellen egy politikai akció.
---
Arra, hogy mégis mit mutat 33 ezer belépő, Takács Péter munkatársunk kérdésére azzal reagált: azt, hogy az orvosok alapvetően a kamara mint köztestület felé elkötelezettek. “Én nagyon sok olyan kollégát ismerek, aki ugyan a jelenlegi elnökség céljaival meg módszereivel nem ért egyet, de harminc éve kamarista és visszalépett az Orvosi Kamarába. Igazából én ennek nem tulajdonítok jelentőséget” - jelentette ki az államtitkár.
De Takács Péter azt megjegyezte: “elég sok felháborodott e-mailt kaptam vagy e-papíron volt, aki annyira nem értett egyet a mostani elnökséggel, hogy nem elégedett meg egy passzív be nem lépéssel, hanem elküldte, hogy ő nem szeretne belépni. És kapott egy köszönő e-mailt, hogy megerősítette a tagságát” - mondta.
“Ezt lehet, hogy nem árt majd a végén figyelembe venni” - tette hozzá az államtitkár, aki megerősítette: “én nem kommentálom a számot, mert nincs jelentősége. Nem akartuk megszüntetni a kamarát”.
...
Kincses Gyula, a MOK elnöke az ATV Egyenes Beszéd című műsorában mondta el véleményét.
Takács Péterre, mint mondta, "nem nagyon szeretne" reagálni. Szerinte a politikai meccseket Rétvári Bencének kellene megvívnia, hiszen ő a politikai államtitkár, Takács Péter szakállamtitkár.
A MOK elnöke azt mondta, a 34 ezer jelenlegi tag között a fiatalok dominálnak, vagyis a 30 és 50 közöttiek. Nem arról van szó, hogy az "öreg kamaristák benne maradtak nosztalgiából" - persze ilyenek is vannak, de Kincses Gyula szerint még nagyobb öröm, hogy a fiatalok "nem ijedtek meg.
A kötelező tagság egyharmadnyi tagot elvitt a kamarától, ami gazdasági veszteséget jelent, de aktív tagságban ez a 34 ezer több, mint a korábbi 50 ezer, hiszen az egyfajta kényszertagság volt - fogalmazott, hozzátéve: a mostani tagok viszont saját akaratukból választották ezt. További veszteség az etikai eljárások elvétele, ilyen ügyeket az orvosok szeretnek maguk végezni - ezt nem azért sajnálják, mert szőnyeg alá akarnák söpörni a dolgokat, hanem mert komoly munka van abban, hogyan lehet nyílttá és hitelessé tenni az etikai eljárásokat - mondta a MOK elnöke.
Kincses Gyula szerint ami súlyos, az az alapellátás kérdése, ebben nagy vita volt. Hangsúlyozta: nem szeretnének blokkolni semmit, az ügyeleti rendszert szeretnék megmenteni. A kamara mindig azt mondta, meg kell tudni újítani a háziorvosi rendszert, a jövőt egy másfajta alapellátásban kell elképzelni, ahol csoportok, különböző tudású emberek dolgoznak együtt - hangsúlyozta.
További részletek a cikkekben.